Agnete: "Za tym utworem stoi czternastoletnia historia wspaniałej przyjaźni…" [WYWIAD]

2484096Agnete Johnsen to 22-letnia piosenkarka z Norwegii, która najbardziej znana jest z bycia liderką zespołu The BlackSheeps.  Zwyciężczyni norweskiej edycji Tańca z Gwiazdami. Po raz pierwszy pojawiła się w Melodi Grand Prix, norweskich preselekcjach, jeszcze jako członkini zespołu – w 2011 roku. Dzięki piosence “Dance Tonight” uplasowali się na drugim miejscu – niestety, zespół rozpadł się niedługo po finale.

W 2013 roku ponownie zawitała na scenę MGP, tym razem jako tzw. interval act, by wreszcie w 2016 roku wygrać norweskie preselekcje i dostać bilet do Sztokholmu, gdzie będzie reprezentowała swój kraj z utworem “Icebreaker”. O czym jest utwór? Jak piosenkarka obiera wygraną w swoim kraju i w jaki sposób przygotuje się do występu w maju? Własnie o to ją pytaliśmy!

R.J: Witaj, Agnete! Jak się masz?
Agnete: Mam się bardzo dobrze, dziękuję. Zima wkrótce się kończy, słońce pojawia się coraz częściej na niebie – po prostu nie da się narzekać!

R.J: 
Jak wyglądają Twoje przygotowania do Eurowizji?
Agnete: Zadziwię Cię! Po prostu się relaksuję i spędzam jak najwięcej czasu ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Poza tym, musiałam się nieco podleczyć, mam nadzieję, że już niedługo będę w pełni zdrowa.

R.J: Możesz nam zdradzić jakieś sekrety odnośnie Twojego występu w Sztokholmie? Chociaż odrobinkę?
Agnete: Tak właściwie, to nie jestem do końca pewna co będzie się działo na scenie. Producenci show decydują o tym w stu procentach – wierzę, że zrobią prawdziwe show! 🙂

R.J: Podczas finału norweskich preselekcji wygrałaś głosowanie widzów w każdej części Norwegii, by w końcu wygrać całe show i dostać bilet na Eurowizję. Jakie to uczucie, gdy wiesz, że cały kraj Cię wspiera?
Agnete: Jestem niezmiernie wdzięczna za wsparcie i miłość, którą otrzymałam od Norwegów. To ogromny zaszczyt, z którego jestem bardzo dumna. Taka okazja do reprezentowania mojej ojczyzny jest spełnieniem moich marzeń!

R.J: O czym opowiada Twoja propozycja, “Icebreaker”?
Agnete: Piosenka opowiada o osobie, która zmaga się z problemami i potrzebuje woli walki. Napisałyśmy “Icebreaker” razem z moją przyjaciółką. Za tym utworem stoi prawie czternastoletnia historia wspaniałej przyjaźni i dla mnie jest to jedna z najszczerszych i najbardziej prywatnych rzeczy, które kiedykolwiek napisałam. Powstała w momencie życia mojej przyjaciółki, w którym najbardziej potrzebowała mojej pomocy. W ten sposób chciałam pokazać jej, że zawsze będę przy niej, by jej pomóc, ponieważ ona zawsze jest przy mnie. Uważam, że każdy może w pewien sposób się odnieść do tej historii.

R.J: Chodzą pogłoski, że masz zamiar odwiedzić nasz kraj! Jeśli tak, to gdzie moglibyśmy Cię spotkać?
Agnete: Niestety, ale musiałam odwołać moją trasę ze względu na chorobę. Jest mi strasznie przykro z tego powodu.

R.J: Śledziłaś wcześniej Konkurs Piosenki Eurowizji? Masz jakąś ulubioną piosenkę?
Agnete: Jasne, że tak! Uwielbiam Sertab Erener i jej “Everyway That I Can” z 2003 roku!

R.J: Jakie są Twoje plany na przyszłość? Czego możemy się spodziewać?
Agnete: Po Eurowizji wrócę do studia i – mam nadzieję – nagram swój kolejny singiel, który zostanie wydany jeszcze w tym roku

R.J: Występujesz w drugim półfinale – razem z Polską. Znasz piosenkę, która reprezentuje nasz bałtycki kraj?
Agnete:Michał Szpak – “Color of Your Life” – słyszałam tę piosenkę! Uważam, że jest naprawdę śliczna i nie mogę się doczekać, by wreszcie poznać Michała osobiście.

R.J: Dziękuję za wywiad, Agnete! Życzymy Ci wszystkiego dobrego i wielu “douze points”!
Agnete: Dziękuję bardzo, pozdrawiam wszystkich fanów Eurowizji w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *