Otwórz się na: Victoria – Growing Up is Getting Old 🇧🇬

DORASTAĆ ZNACZY SIĘ STARZEĆ

W dzisiejszym odcinku “Otwórz się na” przybliżymy Wam postać i reprezentantki Bułgarii– Victorii. Już za niecały miesiąc zaśpiewa na Eurowizji z utworem Growing Up is Getting OldZostając z nami poznacie bliżej artystkę, jej muzyczne dokonania, a także typowania bukmacherskie. Prześledzimy jak utwór radzi sobie na serwisach streamingowych oraz popularnej aplikacji My Eurovision Scoreboard. Na koniec poznacie opinię załogi INFE Poland  oraz Eurowizyjnego Kotła. Zapraszamy!

KIM JEST VICTORIA?
Victoria Georgieva urodziła się 21 września 1997 roku w bułgarskiej Warnie, i ma obecnie 23 lata. Jest piosenkarką, ale pisze też teksty. Śpiewać zaczęła w wieku 11 lat. Kilkukrotnie podchodziła do uczestnictwa w programie X-Factor, ale dopiero za czwartym razem udało dojść jej się do odcinków na żywo. Rok temu miała reprezentować Bułgarię z utworem Tears Getting Sober. Co ważne, świetny odbiór piosenki przez bardzo długi czas stawiał ją jako jedną z faworytek odwołanej imprezy.

Nie było więc dla nikogo zaskoczeniem że zaproponowano jej udział także i w tym roku. Aby podgrzać emocję i wywołać nieco szumu medialnego wokół wokalistki, przygotowano bardzo ciekawy model wyboru konkursowej propozycji. Przedstawiono szerokiej publiczności sześć potencjalnych utworów, i między innymi na bazie ich opinii wybrano tę najlepszą. Ogłoszenie miało miejsce podczas kameralnego koncertu na dachu.

JAKIE SĄ TEGOROCZNE TYPOWANIA BUKMACHERÓW ORAZ FANÓW?

Bułgaria piastuje obecnie bardzo wysoką, piątą pozycję w notowaniach bukmacherskich do zwycięstwa w całym konkursie. Jej szanse na przywiezienie konkursu po raz pierwszy do swojego kraju oszacowano na 5%.

Raczej niewiele zarobią osoby, które postawią swoje pieniądze na awans Victorii do finału. I to wcale nie z powodu braku szans – wręcz przeciwnie. Aż 87% szansy na kwalifikację i kursy rzędu 1.1 sprawiają, że jest ona jednym z pewniaków.

Swoje wiedzą fani konkursu głosujący poprzez aplikację My Eurovision Scoreboard, i plasują artystkę na dość odległym, trzynastym miejscu.

 

SERWISY STREAMINGOWE (YOUTUBE, SPOTIFY)

14 marca swoją premierę na eurowizyjnym kanale miał teledysk, który od tego czasu wyświetlony został blisko 463 tysiące razy. 12 tysięcy użytkowników nagrodziło film łapką w górę, 2,1 tysiącom się nie podobał. Co ważne, teledysk jest zdublowany, i na prywatnym koncie wokalistki zgromadził już blisko 700 tysięcy wyświetleń.

W największym serwisie streamingowym do momentu publikacji tego artykułu eurowizyjną propozycję odsłuchano (po zsumowaniu) ponad 600 tysięcy razy. W porównaniu z zeszłorocznym utworem to nadal niewiele, ale być może po samym konkursie utwór stanie się popularniejszy.

10 FAKTÓW I CIEKAWOSTEK O VICTORII I UTWORZE 

1. Śpiewać zaczęła w wieku 11 lat, a następnie dołączyła do studia wokalnego Anioły Głosu, gdzie opiekowała się nią Atanaska Lipcheva.
2. Aż czterokrotnie próbowała dostać się do X-Factora, i dopiero za ostatnim podejściem udało jej się dojść aż do 9 odcinka. Co ważne, trzy razy odrzucaną ją na wczesnym etapie głównie z powodu wieku.
3. Mimo niewielkiego doświadczenia w branży, po odpadnięciu z programu odrzuciła ofertę od jednej z wytwórni muzycznych.
4. W 2018 roku spędziła 10 dni w Los Angeles, gdzie napisała swój pierwszy angielskojęzyczny utwór I Wanna Know.
5. Victoria kocha zwierzęta, i od kilku lat jest veganką.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez VICTORIA (@victoriageorgievaofficial)

6. Jej pierwszy minialbum wydała w tym roku przy okazji wyboru utworu na tegoroczny konkurs. Jej debiutancka EPka to a little dramatic, i znajdziemy tam pięć z sześciu piosenek, które były brane pod uwagę jako potencjalnie reprezentujące Bułgarię w konkursie.
7. Jej obie eurowizyjne piosenki mają w tytule frazę getting. 
8. Victoria jest ogromną fanką Bilie Eilish – miała nawet okazję ją poznać. Inspirację do tej artystki słychać w twórczości wokalistki, jednak jak sama mówi, stara się w tym wszystkim pozostać sobą.
9. Wokalistka z powodzeniem prowadzi swoje konto na Instagramie, gromadząc do tej pory blisko 50 tysięcy obserwujących.
10. Co ciekawe, Victoria od czasu do czasu prowadzi swoje konferencje podczas TEDx Talks.
OPINIE REDAKCJI INFE POLAND ORAZ EUROWIZYJNEGO KOTŁA:

Bartłomiej

Bułgaria to największy zawód tego sezonu. Rok temu była moją główna faworytka A teraz…. nie rozumiem dlaczego tv bułgarska potrzebowała preselekcji jak i tak nie wybrali piosenki która chcieli fani. Co do samego utworu jest on nudny, wtórny i nieciekawy. Nie ratuje go nawet inspiracją Billie. Niestety ale w tym roku raczej flop. Ocena 5/10

Piotr

Victoria to kolejny wykonawca, który moim zdaniem wraca z lepszą piosenką niż w 2020. Nie zamruczała tej piosenki, a końcówka jest przepiękną częścią tej piosenki, w której Victoria może pokazać trochę swojego wokalu. Top10 jak najbardziej to dobre miejsce dla tej propozycji. 7/10

Roksana

Bułgaria: Głos Victorii i muzyka przypomina mi styl Billie Eilish przez co uważam, że traci to swoją oryginalność. Nie podoba mi się ta piosenka i nie przepadam za takim stylem śpiewana, dlatego moja ocena to: 4/10

Dariusz

Piosenka Bułgarii jest moim zdaniem magiczna i ma coś w sobie co zachwyca. Niestety utraciła lekką bajkowość, która posiadała zeszłoroczna propozycja i tego mi trochę brakuje. Mimo wszystko uważam, że zasługuje na wejście do finału. Ocena 9/10

Paweł 

Victoria urzekła mnie w zeszłym roku swoim Tears Getting Sober. Bułgarska Billie Eilish była powiewem świeżości i sporym faworytem. W tym roku trzymałbym mocno kciuki gdyby… wystąpiła z Imaginary friend (które słucham namiętnie do dziś). Growing Up is Getting Old nie przekonuje tak bardzo. Nadal to ciekawa kompozycja, z wyjątkowym wokalem i uroczym wykonaniem ale nie zdobędę się na typowanie końcowego miejsca. Liczę, że awansuje do finału choć mam wrażenie, że utwór trzeba przesłuchać kilka razy, zanim wpadnie w ucho. I tego właśnie może zabraknąć Victorii. Jest chyba zbyt spokojnie, nawet jak na balladę. 4/10

Paula (Eurowizyjny Kocioł)

Na Bułgarię czekałam, ba, liczyłam na wygraną “Imaginary Friends”. A dostałam “Growing Up Is Getting Old”. Klimatycznie – typowa Victoria. Muzycznie? Nuda. Nie oczekiwałam jakiejś dance’owej piosenki, ale patrząc na resztę stawki? Na pewno czegoś lepszego. Tegoroczna Bułgaria jak na razie usypia mnie bardziej niż ubiegłoroczna Belgia. Może coś zmieni się podczas półfinałów, aktualnie jestem na nie. Ocena 2/10

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *