Kto za Artura Orzecha? Znamy dwa najpoważniejsze nazwiska

Im bliżej majowego konkursu tym coraz bardziej pewne staje się, że w fotelu komentatora Eurowizji zasiądzie zupełnie nowa osoba. Miesiąc temu Artur Orzech, żywa legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego, zerwał umowę z TVP, a okoliczności tego wydarzenia, mimo usilnych starań wielu internautów, do dziś pozostają zagadką. Niedawno z kolei konferansjer założył swój kanał w serwisie YouTube, który opatrzył dopiskiem „Wyprzedź prezesa zanim Ci oświadczy, że nie skomentujesz Eurowizji!”. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, telewizja rozpatruje co najmniej trzy osoby, ale najpoważniejszymi kandydatami na następców są Marek Sierocki i Maria Szabłowska. Sama decyzja ma zostać ogłoszona w najbliższych dniach.

Marek Sierocki urodził się w 1959 roku w Zielonce, i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy muzycznych nad Wisłą. Od połowy lat 80. pozostaje prezenterem muzycznym w Teleexpresie, pełnił funkcję dyrektora artystycznego między innymi bardzo wielu festiwali w Opolu, Sopocie czy Moskwie. Wydał kilkadziesiąt składanek muzycznych, napisał kilka książek a od 4 kwietnia (dzień emisji) prowadzi program rozrywkowy Szansa na Sukces. Dziennikarz wydaje się dziś najpoważniejszym kandydatem na zastąpienie Artura Orzecha.

Według wspomnianego wcześniej serwisu informacyjnego, oprócz Marka Sierockiego najpoważniejsza wydaje się kandydatura Marii Szabłowskiej, jednej z ikon polskiego dziennikarstwa. Urodziła się w 1946 roku, a od 1970 roku związana jest z Polskim Radiem, gdzie pracuje do dziś. W niedawnym wywiadzie dla plejada.pl Szabłowska dziwi się, że jak dotychczas nie udało się nam tego konkursu wygrać, a winę w tym widzi w nieprofesjonalnym podejściu krajowego nadawcy generalnie w stosunku do naszych udziałów. Czy nie przekreśla to jej szans? Tego dowiemy się już wkrótce. Komentator powinien zostać wybrany do początku maja, tak by miał czas przygotować się do konkursu. Kto to będzie? Jeśli będzie wiadomo, dowiecie się tego z naszego portalu.

źródła: wirtualnemedia.pl; plejada.pl; wikipedia.org 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *