Podsumowanie drugich prób półfinalistów – przetasowania u bukmacherów – opinie redakcji

Za nami niezwykle gorące trzy dni, podczas których półfinaliści pojawili się na eurowizyjnej scenie już po raz drugi. Każdy z nich dostał swoje 20 minut, podczas których dopracowywane były ostatnie poprawki zarówno wokalne jak i techniczne. Przy trzecich podejściach pojawiała się także uświetniająca wszystko pirotechnika. Nasza redakcja wnikliwie śledziła te przygotowania, i zaprasza was na podsumowanie wszystkiego tego, co wydarzyło się przez ostatnie 72 godziny w Ahoy Arenie.

NPO/NOS/AVROTROS NATHAN REINDS

Bądź na bieżąco z Eurowizją dzięki naszym social mediom!

 INSTAGRAM 
 TWITTER
 FACEBOOK


EBU / THOMAS HANSES

Państwo: Litwa 🇱🇹
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 1
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 9 (-2) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Nie mogliśmy spodziewać się czegoś zaskakującego w próbie Litwinów. Było wszystko co już znamy i z preselekcji i z pierwszej próby. Wokalnie bez zarzutu, choreografia dopieszczona. Te same barwy i praca kamery. The Roop po prostu dopieszcza to co już dawno opanowało do perfekcji. Wydaje się, że obudzeni w środku nocy byliby w stanie odegrać cały ten spektakl z zamkniętymi oczami. CO za charyzma! Profesjonalnie i żółciutko 💪
Ps. I znowu ktoś łapie za kamerę ale tak trochę bardziej naturalnie 😉

EBU / ANDRES PUTTING

Państwo: Słowenia 🇸🇮
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 2
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 32 (+4) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Alleluja! Bardzo dobre wrażenia po występie Any. Popis dużych wokalnych możliwości. Ciekawe, ciepłe wizualizacje. Artystka w białej sukni, bez makijażu, momentami zdaje się eksperymentować. Kolejne próby nie są jej niezbędne. Czasami wygląda na znudzoną i nie dającą z siebie wszystkiego. Być może fajerwerki zostawia na półfinał.

EBU / THOMAS HANSES

Państwo: Rosja 🇷🇺
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 3
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 14 (+1) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Oj Manizha… robisz to BARDZO dobrze! Jest energetycznie. Mamy powtórkę tego co widzieliśmy w pierwszej próbie. Jest wielka “beza”, są etniczne wizualizacje, a na końcu miniaturki śpiewających ludzi na ekranie. Nie jestem pewny czy w tych samych momentach przechodzi z rosyjskiego na angielski ale robi to bardzo płynnie. Pachnie spokojnym awansem.

EBU / ANDRES PUTTING

Państwo: Szwecja 🇸🇪
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 4
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 12 (-4) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Tusse powoli wraca do formy z Melodifestivalen, wokalnie jest już coraz lepiej i to należy z całą stanowczością podkreślić. Występ, jak tradycyjnie już w przypadku Szwedów, jest bardzo podobny do tego z preselekcji, zmiany są raczej kosmetyczne i dotyczą takich spraw jak kolory na wizualizacjach czy ujęcia kamer. Tusse ubrany lżej względem preselekcji, z odsłoniętymi ramionami i czarnymi zdobionymi rękawami (luźne skojarzenie ze strojem wojownika z Mortal Kombat 😉 ). Podobnie jak w przypadku Rosji, trudno wyobrazić sobie brak awansu.

JESS GLEESON

Państwo: Australia 🇦🇺
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 5
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 28 (-2) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Z wiadomych przyczyn trudno napisać coś więcej o Australii. Tak jak poprzednim razem zobaczyliśmy nagrane wcześniej wideo z występem Montaigne. Sprawna choreografia – wokalistka występuje w towarzystwie trzech tancerek. Włosy nadal w kilku kolorach, skomplikowany makijaż 😉

EBU / THOMAS HANSES

Państwo: Macedonia Północna 🇲🇰
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 6
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 36 (-5) 🔴🔴
Relacja z drugiej próby:
Najsłabszym elementem macedońskiej propozycji jest prawdopodobnie piosenka, bo zarówno wokal jak i sam występ zdają się bronić. W pierwszej jego części scena jest przyciemniona, a na sylwetce Vasila pojawiają się drobne animacje. Później wszystko pokrywa się złotem, ale niestety wygląda to dość staroświecko, brakuje tu życia. Gdy chór przejmuje inicjatywę dzieje się znany już z poprzedniej próby efekt Dotter. Sama końcówka brzmi zaś jak z Disneya. Szanse na awans niestety nadal są niewielkie.

EBU / ANDRES PUTTING

Państwo: Irlandia 🇮🇪
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 7
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 22 (+3) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Irlandia świetnie prezentuje się w obrazku (i to dosłownie), efekt papierowych konstrukcji jest naprawdę świetny. W końcowej części utworu pokazane są (podobnie jak przy Australii w 2019 roku) niejako kulisy występu, a Lesley idzie w kierunku widzów. Niestety wokalnie jest bardzo źle, o czym wokalistka z pewnością wie – sądząc po jej minie po występie. Z awansem może być niestety ciężko. EDIT: Przy drugim podejściu wokalnie było już zdecydowanie lepiej. Nie wiem też czy to moje wrażenie, ale jakby chórek lepiej się teraz komponował. Nie ma tragedii 🙂

EBU / THOMAS HANSES

Państwo: Cypr 🇨🇾
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 8
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 7 (+2) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Elena jest zjawiskowa, występ dopracowany jest w najmniejszym calu. Bardzo dużo jest w tym wszystkim czerwieni i czerni, które świetnie ze sobą współgrają. Efektownie prezentuje się też ogromne lustro (?) za plecami artystki i czterech tancerek w czerwonych kombinezonach. W kulminacyjnym momencie utworu wjeżdża ono do góry, a zamiast niego pojawia się ogromny napis El Diablo, który przy trzecim podejściu zapłonął! Gra świateł jest fenomenalna. Wokalnie za pierwszym podejściem było poprawnie, później już tylko lepiej. Kto wie, czy Cypr nie okaże się czarnym koniem.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Norwegia 🇳🇴
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 9
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 15 (-5) 🔴🔴
Relacja z drugiej próby:
Norwegia względem występu z preselekcji prawie nic nie zmieniła, choć gra świateł jest zdecydowanie efektowniejsza. Wokalnie bez zarzutu. Finał chyba coraz bardziej pewny, mimo że wielu nie podoba się outfit TIXa, który przypomnijmy ma wielkie białe skrzydła i stoi na podeście otoczony diabłami, którzy to trzymają go za łańcuchy. Naprawdę fajnie wygląda kulminacyjny moment utworu, gdzie do gry wchodzi też pirotechnika.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Chorwacja 🇭🇷
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 10
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 16 (+5) 🟢🟢
Relacja z drugiej próby:
Chorwacja po raz kolejny dała czadu! Niebiesko różowe wizualizacje, układ choreograficzny, światła, multiplikacja Albiny – to wszystko jest naprawdę zjawiskowe. Wokalnie również nie można się do niczego przyczepić, choć samej wokalistce nadal brakuje nieco pewności siebie. Droga do finału prosta nie będzie, ale szanse są całkiem spore!

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Belgia 🇧🇪
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 11
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 20 (-1) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Klasycznie, nieco mrocznie, bardzo nastrojowo. Belgia jest genialna w swojej prostocie, i z pewnością spodoba się nieco bardziej wytrawnej widowni. Geike ma niesamowity wokal, wręcz identyczny jak w wersji studyjnej. Jest kilka zbliżeń na instrumenty, twarz wokalistki na wizualizacjach wcale nie rzuca się w oczy. To naprawdę może zajść daleko!

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Izrael 🇮🇱
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 12
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 19 (-2) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Scena podczas tego występu bardzo przypomina tą z chorwackiego, wszystkiego jest jednak jakby więcej. Jest bardzo nowocześnie, tak klubowo i tanecznie. Na obniżanym ekranie pojawiają się neonowe sylwetki Eden, co trzeba przyznać jest interesującym zabiegiem. Uwagę zwraca z pewnością bardzo ciekawa fryzura reprezentantki. Wokalnie oczywiście bez zarzutu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że artystka myślami jest gdzieś indziej. Może mieć to związek z napiętą sytuacją w jej kraju.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Rumunia 🇷🇴
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 13
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 17 (-4) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Wokalnie jest lepiej niż ostatnim razem, choć nadal do perfekcji sporo brakuje – zwłaszcza w końcówce. Roxen mniej się rusza, co z pewnością przekłada się na lepszy śpiew. Bardzo fajny efekt dają dymy na scenie. Całość w obrazku wygląda naprawdę ładnie, ma to jakąś swoją historię. Mocnym punktem występu jest choreografia, która bardzo przypomina tą z teledysku. Awans pozostaje kwestią otwartą.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Azerbejdżan 🇦🇿
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 14
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 21 (-3) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Jest orientalnie, Efendi zabiera nas wręcz gdzieś do Indii. Co by się tu dużo rozwodzić – zarówno wokalnie jak i wizualnie jest petarda, finał oczywiście pewny. Charakterystyczny taniec, wpadająca w ucho melodia – to naprawdę jest pakiet kompletny. Kolejny potencjalny czarny koń!

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Ukraina 🇺🇦
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 15
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 8 (+8) 🟢🟢
Relacja z drugiej próby:
Trudno ocenić dzisiejszą próbę z uwagi na nieobecność głównej wokalistki zespołu. Jej zastępczyni poradziła sobie jednak całkiem dobrze. Względem ostatniej próby nie zmieniło się zbyt wiele, wszystko nadal wygląda świetnie.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Malta 🇲🇹
Półfinał: pierwszy
Pozycja startowa: 16
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 3 (-2) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Najważniejszą informacją po tej próbie jest zdecydowanie ta o zmianie sukienki przez Destiny. Większość komentatorów ocenia ją na plus. Wokalnie jest świetnie jak zawsze. Względem ostatniej próby zaszło całkiem sporo zmian jeśli chodzi o ujęcia ale przede wszystkim wizualizacje. Występ wydaje się o wiele bardziej dopracowany. Jest naprawdę bardzo dobrze – Malta wraca do gry!

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: San Marino 🇸🇲
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 1
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 13 (-1) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Najważniejszy element dzisiejszej próby? Senhit zmieniła osobę, która znajduje się w jej monstrancji, i nie są to już Maryje a Flo Rida i znaki zapytania. Wokalnie całkiem przyzwoicie, trochę nadal chaotycznie w ujęciach. Senhit emanuje pozytywną energią, wprost wyrywa się do tańca i śpiewania. Chyba będzie bardzo dobrze!

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Estonia 🇪🇪
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 2
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 34 (+3) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Estonia świetnie prezentuje się w przysłowiowym obrazku. Gra świateł, burzowe wizualizacje, wielkie białe koło – to jest naprawdę dobre. Niestety zarówno pozycja startowa jak i dość mimo wszystko zachowawcza piosenka raczej nie pomogą. Awans pozostaje kwestią otwartą, ale o jego braku nie przesądzi raczej słabość tej propozycji, a fakt że jest o wiele więcej innych po prostu lepszych.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Czechy 🇨🇿
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 3
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 33 (-1) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Czechy z całkiem przyzwoitym występem. Podobnie jak wcześniej zaczyna się on na backstage’u, następnie przenosi się na główną scenę, a wszystko kończy się na catwalk’u. Wizualizacje są zbliżone kolorystycznie do tych z teledysku (a dokładnie refrenu). Mocnym punktem jest interakcja z tancerzami. Czechy mogą być czarnym koniem, ale też jednocześnie skończyć na dnie. Jak będzie, przekonamy się za tydzień.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Grecja 🇬🇷
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 4
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 10 (+4) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Grecja robi na scenie absolutną miazgę! Kto pamięta drugi występ Margaret z Melodifestivalen, z pewnością pamięta użycie w nim green screenów. I tu również ten zabieg ma miejsce. Wokalnie jest świetnie, cały występ wydaje się niezwykle dopracowany. Wszystko jest niezwykle estetyczne i pasujące. Finał oczywiście pewny.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Austria 🇦🇹
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 5
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 26 (+1) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Vincent wypada bardzo dobrze. Wyjątkowo prosta i bez efektu wow piosenka zyskuje wykonaniem na żywo. Świetny wokal. Artysta zaczyna w blasku światła – widzimy tylko kontury postaci. Stoi na podłużnej trapezowej scenie. Bardzo wyważona i spokojna praca kamery. Czerwona poświata, pionowe strugi białego światła dodające przestrzenności. Kolejny raz pojawia się modny w tym roku zabieg filmowania idącego Artysty z boku (podobnie Tusse, czy Dotter Melodifestivalen 2021). Vincent nabiera charyzmy wraz z występem. Pod koniec staje się dynamiczny. Czuć emocje. Co zapamiętam? Śnieżnobiały i pełny uśmiech Austriaka – żywa reklama past do zębów 😃

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Polska 🇵🇱
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 6
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 33 (+1) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Jest nadzieja. Występ wygląda obiecująco ale tylko pod względem wizualnym. Z wokalem Rafała nadal nie jest najlepiej. Cały czas słyszymy go w podkładzie z taśmy (przyp. Anton Ewald – New Religion, tegoroczny Melodifestivalen). Bardzo dobra praca tancerzy i kamery. Dobra gra świateł. Wydaje się, że jest jeszcze bardziej neonowo. Na myśl przychodzą klimaty Blade Runner. Na ekranach fragmenty teledysku. Świetny choć znany zabieg ze światełkami na dłoniach. Jest dynamicznie. Czuć, że próbujemy nadrobić prezencją ale chyba trochę wszystkiego za dużo (zwłaszcza pirotechniki). Przy wyższych rejestrach w końcówce występu słychać, że Rafał się męczy. Nie zawsze jest czysto. Słaby odbiór Dziennikarzy.
Wokal – nie, realizacja – tak. Czy to wystarczy, wątpię?

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Mołdawia 🇲🇩
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 7
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 24 (-4) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Nie jest chyba aż tak kiczowato jak można się było spodziewać. Natalia ubrana w srebrną sukienkę występuje na kręcącym się kwadratowym podeście w towarzystwie czterech tancerzy. Ubrani w czarne garnitury i pas. Tors nagi (Panów!) – troszkę Zorro 😉 Nieustannie przypomina to Tamte i Replay z Cypru z 2019. Bardzo wyważony występ. Tancerze próbują nadać dynamizmu ale Artystka dosyć sztywna w swoim tańcu. Trochę brak ognia. Ale ogólnie całość wygląda ładnie i schludnie. Znowu neonowo i w kwadraty. Dobry wokal, wpadający w ucho bit. Kto wie, kto wie…

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Islandia 🇮🇸
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 8
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 4 (+1) 🟢
Relacja z drugiej próby:
O rany jakie to jest urocze, bezpretensjonalne i wysmakowane. Tu nie ma żadnej kopii i zapożyczeń. Daði wraz z zespołem są oryginalni i mają autorski pomysł na występ. Mamy trzy keyboardy w kształcie łuku które w trakcie występu i fragmentu instrumentalnego składają się w jeden i zamykają w środku trzech muzyków (ciężko to wyjaśnić 😅). Kolorystycznie jest super – ciepłe odcienie zieleni, na ekranach kosmos i gwiazdy. Układ i stroje znane z teledysku. Daði nawet dziękując za występ łapie dodatkowe punkty. I ta końcówka! Mnie kupili!

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Serbia 🇷🇸
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 9
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 25 (-2) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Huragan! Dziewczyny naładowane energią z dobrym wokalem. Ubrane w czarne jednoczęściowe kostiumy/sukienki, z naszytymi białymi perłami. Czarne wysokie kozaki za kolana. Na pierwszym etapie utworu na ekranie wyświetlane białe prostokąty różnej szerokości + napisy Loco Loco oraz Baby. Po przejściu na małą scenę przy akompaniamencie zielonego i niebieskiego światła występ nadal nie zwalnia. Słyszymy rytmy podobne do pamietnego ukraińskiego Wild Dances. Energetycznie! Dziewczyny nie sapią, wydają się nie zmęczone i nadal zjawiskowe 😉 Rampampampam!

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Gruzja 🇬🇪
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 10
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 39 (-1) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Chyba bardziej klasycznie się już nie da. Tornike ubrany w białą koszulę wpuszczoną w spodnie. Część występu stoi, część siedzi na kwadratowej białej bryle. W początkowej fazie utworu w tle coś na wzór nieba z gwiazdami (galaktycznie). W drugiej części występu na koszuli Gruzina wyświetla się tekst piosenki, a na ekranach m.in. hasła “with You”. Wokal niezmiennie bez zarzutu. Jest spokojnie, może aż za spokojnie? Czy w prostocie jest metoda?

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Albania 🇦🇱
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 11
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 37 (+2) 🟢
Relacja z drugiej próby:
To niesamowite jaką przemianę przeszła Albania od momentu grudniowych preselekcji. Prezentacja na scenie wyborna i wysmakowana. Nie dziwią porównania do fuego. Podobne pionowe ogniste, czerwone wizualizacje w tle. Anxhela flirtuje z płomieniami. W momencie kulminacyjnym, z dalszej perspektywy widzimy “wybuchającą” niebieską falę. Praca kamery bez zarzutu. Szybkie i dynamiczne cięcia (porównania do Cypru 2018 nieprzypadkowe). Anxhela świetnie sobie radzi na scenie, doskonały wokal. Ubrana w kusy srebrny strój z frędzlami 😉 Włosy rozwiane dmuchawami. Czuć duży revamp w porównaniu do pierwotnej wersji z grudnia. Wprowadzony ciekawy trapowo-dup stepowy fragment muzyczny. Jest orientalnie i żywiołowo. Oj Albania – jak Ty umiesz w Eurowizję.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Portugalia  🇵🇹
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 12
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 18 (+6) 🟢🟢
Relacja z drugiej próby:
Jakie to jest WYSMAKOWANE !! Charyzmatyczny Pedro Tatanka ubrany w pełny świetnie dopasowany garnitur z kamizelką. Biało czarne buty, biały kapelusz, mucha. Początek utworu wykonuje z ręką w kieszeni. Co za wokal. Wysmakowany luz. Zaczynamy w czarno-białych barwach. W trakcie utworu zbliżenia na muzyków – fortepian, gitara. Punktowe strugi białego światła. Druga zwrotka w niebieskich barwach. Na ekranie pojawiają się kontury orkiestry. Przy drugim refrenie Pedro spokojnie przechodzi na małą scenę gdzie wykonuje krótką solówkę na gitarze. Pojawiają się złote barwy. Spokój i opanowanie. Guns N’ Roses za najlepszych lat. KLASA światowa proszę Państwa! Finał musi być po ich stronie! 🙏

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Bułgaria 🇧🇬
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 13
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 6 (0) ⚫
Relacja z drugiej próby:
Kolejny dopracowany występ. Victoria ubrana w niebieski strój, zaczyna siedząc na scenie w kształcie występu skalnego. Piękne ciepłe, pomarańczowe barwy. Dużo dymu. Bardzo spokojna praca kamery, najazdy z dalszego planu. Przy drugim refrenie wokalistka wstaje i chodzi po scenie. Bawi się dłonią sypaną z sufitu stróżką piasku. Cały występ w ciepłych złoto-pomarańczowych kolorach. Pod koniec na ekranach pod skalną sceną kształty imitujące wzburzoną taflę wody. Bardzo przyjemny, delikatny wokal ❤
Obawiam się jednak o losy Victori w półfinale. Sama piosenka potrzebuje czasu i może nie zaskoczyć w pierwszym kontakcie 🙁
Bułgario nie masz się czego wstydzić. Świetna robota!

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Finlandia 🇫🇮
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 14
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 11 (0) ⚫
Relacja z drugiej próby:
Finlandia jest bardzo mocna i efektowna. Całość robi wrażenie. Względem ostatnich prób nie zmieniło się zbyt wiele. Ujęcia, barwy, efekty i wokal – wszystko tworzy jedną wspólną całość. Jest dużo ognia, czerwieni. Swoje robią też światła. Finlandia pewnie zmierza do awansu, mimo że nie wszystkim podoba się tego typu muzyka.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Łotwa 🇱🇻
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 15
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 30 (+2) 🟢
Relacja z drugiej próby:
Naprawdę się dzieje! Po drobnych zmianach zrobiło się jakoś ciekawiej, a wręcz intrygująco. Jest jednak sporo do poprawy, szczególnie jeśli chodzi o ujęcia. W oczy rzuca się z pewnością początek, gdy widać zaznaczone miejsca, gdzie mają stanąć chórzystki. Łotwa naprawdę broni się występem. Siłą jest oczywiście wokal, który jest już coraz bliższy perfekcji. Czasem widz ma niestety poczucie lekkiego chaosu, a może bardziej zagubienia. Ale generalnie Łotwa pozostaje w grze o finał.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo: Szwajcaria 🇨🇭
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 16
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 5 (-2) 🔴
Relacja z drugiej próby:
Co tu dużo mówić. Jest FENOMENALNIE. Wokalnie oczywiście petarda, ale występ sam w sobie robi ogromne wrażenie. Względem pierwszej próby zmieniło się niewiele, choć na pewno poprawiono niektóre ujęcia. To co cieszy to to, że jest to wszystko totalnie różne od występu Duncana, mimo że wydawało się przed próbami, że może być z tym różnie. Moim zdaniem Szwajcaria jest w ścisłej czołówce państw, które będą biły się o końcowy tryumf.

EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Państwo:  Dania 🇩🇰
Półfinał: drugi
Pozycja startowa: 17
Miejsce u bukmacherów po dwóch próbach (w nawiasie stosunek do notowań sprzed prób): 27 (+2) 🟢
Relacja z drugiej próby:
To jest naprawdę bardzo fajna i energetyczna piosenka, ze wszystkich outsiderów to tu upatrywałbym szans na niespodziewany awans. Także w kategorii piosenek stylizowanych na lata 80. tu jest jakby najbardziej szczerze. Występ niewiele różni się od tego z preselekcji. Duńska delegacja dopracowała jednak wszystko prawie do perfekcji. Naprawdę jest super… tylko ten język – bardzo trudno się przy nim bawić.

 INSTAGRAM 
 TWITTER
 FACEBOOK


Dla czytelników portalu INFE Poland drugie próby półfinalistów śledzili i opisywali Piotr, Darek i Maciej. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *