JUŻ DZIŚ DRUGI PÓŁFINAŁ! 🇸🇲🇪🇪🇨🇿🇬🇷🇦🇹🇵🇱🇲🇩🇮🇸🇷🇸🇬🇪🇦🇱🇵🇹🇧🇬🇫🇮🇱🇻🇨🇭🇩🇰🇬🇧🇫🇷🇪🇸

Pierwszy, niezwykle emocjonujący, półfinał za nami a tymczasem już za niespełna kilka godzin rozpocznie się drugi półfinał. Dzisiejsze zmagania są dla nas niezwykle ważne, gdyż bierze w nich udział Polska, którą reprezentuje Rafał z utworem „The Ride”.

ZASADY GŁOSOWANIA I TRANSMISJA
W tym roku w konkursie startuje 39 uczestników. Z każdego półfinału awansuje dziesiątka. Łącznie, w wielkim finale, wystąpi 26 uczestników. Zagwarantowany udział w finale ma gospodarz konkursu (Holandia) oraz kraje z tzw. Wielkiej Piątki (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy). Zarówno w półfinałach, jak i w finale wyniki to suma głosów profesjonalnego Jury oraz publiczności, w stosunku 50/50. Show poprowadzą Chantal Janzen, Jan Smit, Edsilia Rombley oraz Nikkie de Jager znana jako NikkieTutorials. Start koncertu o godzinie 21:00. Można go obejrzeć na antenie TVP1,TVP Polonia oraz w serwisie Youtube.

Dzisiaj na scenie zobaczymy 17 uczestników. Wszyscy konkurujący artyści występują na żywo w Rotterdam Ahoy z wyjątkiem jednego. Islandzki Daði og Gagnamagnið wykorzysta nagrania z próby z zeszłego tygodnia po tym, jak jeden z ich członków uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. W głosowaniu oprócz krajów występujących w półfinale, głosować mogą także widzowie z Wielkiej Brytanii, Francji oraz Hiszpanii.

Oto lista dzisiejszych wykonawców oraz skrót ich utworów:
1. San Marino – Senhit – “Adrenalina”
2. Estonia – Uku Suviste – “The Lucky One”
3. Czechy – Benny Cristo – “Omaga”
4. Grecja – Stefania – “Last Dance”
5. Austria – Vincent Bueno – “Amen”
6. POLSKA – RAFAŁ – “THE RIDE”
7. Mołdawia – Natalia Gordienko – “Sugar”
8. Islandia – Daði og Gagnamagnið – “10 Years”
9. Serbia – Hurricane – “Loco Loco”
10. Gruzja – Tornike Kipiani – “You”
11. Albania – Anxhela Peristeri – “Karma”
12. Portugalia – The Black Mamba – “Love Is On My Side”
13. Bułgaria – Victoria – “Growing Up Is Getting Old”
14. Finlandia – Blind Channel – “Dark Side”
15. Łotwa – Samanta Tina – “The Moon Is Rising”
16. Szwajcaria – Gjon’s Tears – “Tout I’Univers”
17. Dania – Fyr & Flamme – “Øve os på hinanden”

NOTOWANIA BUKMACHERÓW

“Q”

“NQ”

Niestety prognozy bukmacherów nie są dla nas optymistyczne i jeśli się sprawdzą to w drugim półfinale zajmujemy  przedostanie 16 miejsce, wyprzedzając tylko Gruzję. Tym samym Polska po raz kolejny pozostaje poza finałem. Jednak z notowaniami bukmacherów bywa naprawdę różnie więc liczymy, że w przypadku Polski nie sprawdzą się i zobaczymy Rafała w finale.

Rafał wystąpi jako 6, co oznacza, że jego występu powinniśmy się spodziewać około godziny 21.40. Rafał z piosenką “The Ride” ma numer 06. Przypominamy jednak, że z Polski nie będzie można zagłosować na naszego kandydata. Natomiast Polacy przebywający za granicą mogą wysłać SMS o treści 06 pod numer właściwy dla swojego kraju. Oczywiście zachęcamy do głosowania na naszego reprezentanta!

Awans z pierwszego półfinału uzyskały następujące kraje (kolejność ogłoszenia):
1. Norwegia
2. Izrael
3. Rosja
4. Azerbejdżan
5. Malta
6. Litwa
7. Cypr
8. Szwecja
9. Belgia
10. Ukraina

Kto dołączy do szczęśliwej 10 i czy Rafał zawiezie nas do finału? Przekonamy się już niebawem, a tymczasem czekamy na Wasze typy Kochani! <3

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *