JUŻ DZIŚ POZNAMY NASZEGO REPREZENTANTA NA EUROWIZJĘ JUNIOR 2021!

Już dziś wielki finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. W tym roku o tytuł zwycięzcy i bilet do Paryża powalczą: 13-letnia Marysia Stachera, 12-letni Miłosz Świetlik Skierski i 13-letnia Sara Egwu-James. Dowiemy się, który z uczestników wygra program i pojedzie do Paryża jako reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2021.

KIM JEST MARYSIA STACHERA?
Marysia to zwyciężczyni pierwszego odcinka programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021″. W programie wykonała niezwykle trudny utwór „Arcade” którym Duncan Laurence” wygrał Eurowizję dla dorosłych w 2019 roku. Marysia znakomicie poradziła sobie z eurowizyjnym przebojem a wykonanie i interpretacja młodej wokalistki wprawiły w zachwyt zarówno jurorów jak i publiczność. Marysia pochodzi z Domaszowic. Mała artystka nie tylko śpiewa, komponuje, ale także gra na wiolonczeli i fortepianie. Mimo tak młodego wieku, na koncie ma już wiele sukcesów jako instrumentalistka m.in. sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym w Pradze. Marysia to wszechstronna i artystyczna dusza, która poza muzyką uwielbia także fotografię. Dodatkowo czynnie uprawia sport a jej największą sportową pasją jest żeglarstwo. Specjalizuje się w klasie Optimist B, gdzie może pochwalić się czołowymi lokatami w zawodach rozgrywanych na szczeblu wojewódzkim. Marysia pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jej brat Grześ wystąpił w trzeciej edycji programu “The Voice Kids”, gdzie trafił do drużyny Cleo. Chłopiec już od najmłodszych lat brał udział w wielu konkursach muzycznych. Ponadto rywalizował z siostrą o udział w Eurowizji Junior 2021, gdyż także wziął udział w eurowizyjnej edycji w programu “Szansa na Sukces” z tym, że mogliśmy go usłyszeć w drugim odcinku, który ostatecznie wygrał Miłosz Świetlik Skierski.

Marysia Stachera – Arcade || Szansa na Sukces. Junior Eurovision 2021

KIM JEST MIŁOSZ ŚWIETLIK SKIERSKI?
Miłosz Świetlik Skierski to drugi finalista programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021”. W programie wykonał w przepięknym stylu znany chyba wszystkim miłośnikom Akademii Pana Kleksa i nie tylko utwór „Meluzyna” z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej. Młody wokalista pochodzi z Rzeszowa. Śpiewa od 4 roku życia a od 7 lat rozwija swoje umiejętności w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie szlifuje swój warsztat pod okiem dr Anny Czenczek. Miłosz pomimo młodego wieku, podobnie jak pozostali finaliści, ma już na swoim koncie wiele sukcesów wokalnych jak m.in. 3. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Skowroneczek, w Nowym Sączu, a także wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. Muzyka to jego największa pasja, ale Miłosz interesuje się także fotografią i gotowaniem.

Miłosz Świetlik – Meluzyna || Szansa Na Sukces. Eurowizja Junior 2021

KIM JEST SARA EGWU-JAMES?
Sara to trzecia ostatnia finlistka programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Zwycięstwo przyniósł jej genialnie wykonany utwór Céline Dion “That’s The Way It Is”. Sara pochodzi ze Słubic. Ma zarówno polskie jak i nigeryjskie korzenie. Sara jest bardzo mocno związana z rodziną a jej zamiłowanie do muzyki pochodzi właśnie z domu. Jej rodzicami są Arleta Dancewicz i John James (muzyk, który swoich sił próbował m.in. w programach Bitwa na głosy czy X-factor). Młoda artystka obecnie jest uczennicą do Szkoły Podstawowej w Ośnie, a ponadto uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach, gdzie uczy się gry na pianinie. Swój warsztat wokalny szkoli pod czujnym okiem Edyty Kręgiel w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach. Sara lubi też tańczyć i gotować. Jej popisowe danie to amerykańskie pancakes.

Sara Egwu-James – That’s The Way It Is || Szansa Na Sukces. Eurowizja Junior 2021

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia w Paryżu, a polskiego reprezentanta poznamy już dziś. Emisja finałowego odcinka programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021” na żywo w TVP2 o godzinie 15:15. Trzymamy kciuki za całą trójkę! A Wy Kochani komu kibicujecie? Czekamy na Wasze typy <3

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *