Szwecja ujawnia uczestników Melodifestivalen 2016!

Wiemy już kto stanie do walki o tytuł reprezentanta gospodarzy na Eurowizji 2016. Dzisiaj telewizja SVT opublikowała oficjalną listę 28 uczestników 4 półfinałów. Aż 18 z nich brało już wcześniej udział w preselekcjach włączając w to niespodziankę, która czeka na nas w drugim półfinale- Kristę Siegfrids, reprezentantkę Finlandii na Eurowizji 2013 w melodifestivalen2016Malmö.

Z każdego półfinału bezpośrednio do finału awansują dwie najlepsze piosenki. Uczestnicy, którzy w swoim show zajmą miejsca 3 i 4 wezmą udział w półfinale drugiej szansy- Andra Chansen, spośród nich najlepsza czwórka dostanie szansę na udział w finale.

Lista Półfinałów ( w nawiasach zostaną podani kompozytorzy utworów)

Półfinał 1- 6.02.2016, Gothenburg, Scandinavium

Mimi WernerAin’t no good (Mimi Werner, Göran Werner, Marcus Svedin, Jason Saenz)
Samir & ViktorBada nakna (Fredrik Kempe, David Kreuger, Anderz Wrethov)
Robin BengtssonConstellation price (Bobby Ljunggren, Henrik Wikström, Mark Hole, Martin Eriksson)
Ace WilderDon’t worry (Joy Deb, Linnea Deb, Anton Hård af Segerstad, Ace Wilder )
Anna BookHimmel för två (Sven-Inge Sjöberg, Lennart Wastesson, Larry Forsberg, Camilla Läckberg)
Pernilla AnderssonMitt guld (Pernilla Andersson, Fredrik Rönnqvist )
Albin & Mattias AndréassonRik (Albin Johnsén, Mattias Andréasson)

Półfinał 2- 13.02.2016, Malmö, Malmö Arena

Victor & Natten100% (Dag Lundberg, Melker, Jesper Lundh)
Krista SiegfridsFaller (Krista Siegfrids, Gabriel Alares, Magnus Wallin, Gustaf Svenungsson)
Molly Pettersson HammarHunger (Joy Deb, Linnea Deb, Anton Hård af Segerstad, Molly Pettersson Hammar)
Patrik Isaksson, Tommy Nilsson & Uno SveningssonHåll mitt hjärta (Patrik Isaksson, Tommy Nilsson, Uno Svenningsson)
IsaI will wait (Anton Hård af Segerstad, Joy Deb, Linnea Deb, Nikki Flores)
WiktoriaSave me (Jens Siverstedt, Lauren Dyson, Jonas Wallin)
David LindgrenWe are your tomorrow (Anderz Wrethov, Sharon Vaughn, Gustav Efraimsson)

Półfinał 3- 20.02.2016, Norrköping, Himmelstalundshallen

Oscar Zia – Human (Oscar Zia, Victor Thell, Maria Smith)
SarahaKizunguzungu (Anderz Wrethov, Sara ”SaRaha” Larsson, Arash Labaf)
After DarkKom ut som en stjärna (Sven-Inge Sjöberg, Lennart Wastesson, Larry Forsberg, Lina Eriksson, Kent Olsson, Calle Kindbom)
Lisa AjaxMy heart wants me dead (Linnea Deb, Joy Deb, Anton Hård af Segerstad)
Boris René Put your love on me (Boris René, Tobias Lundgren, Tim Larsson)
SmiloWeight of the world (Arvid Ångström, Dennis Babic, Oscar Berglund Juhola, Anton Göransson, Robin Danielsson)
Swingfly feat. Helena GutarraYou carved your name (Jocke Åhlund, Andreas Kleerup)

Półfinał 4- 27.02.2016, Gävle, Gavlerinken Arena

Martin StenmarckDu tar mig tillbaks (David Stenmarck)
Panetoz Håll om mig hart (Jimmy Jansson, Karl-Ola Kjellholm, Jakke Erixson, Pa Modou Badjie, Njol Badjie, Nebeyu Baheru)
FransIf I were sorry (Oscar Fogelström, Michael Saxell, Fredrik Andersson, Frans Jeppsson Wall)
Linda BengtzingKiller girl (Mattias Kallenberger, Andreas Berlin, Linda Bengtzing, Dag Öhrlund)
Dolly StyleRollercoaster (Thomas G:son, Peter Boström, Alexandra Salomonsson)
EclipseRunaways (Erik Mårtensson)
Molly SandénYouniverse (Molly Sandén, Danny Saucedo, John Alexis)

Andra Chansen odbędzie się 5 marca w Halmstad (Halmstad Arena) natomiast finał 12 marca w Sztokholmie (Friends Arena)

(źródło: SVT, esctoday)

 

Facebook Comments

Share This: