Znamy projektanta sceny na Eurowizję w Kijowie!

Florian Wieder

 

Narodowa telewizja ukraińska (NTU) odpowiedzialna za organizację Konkursu ogłosiła, że projektantem sceny na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie będzie Florian Wieder.

 

Scena przygotowana na tegoroczny Konkurs będzie czwartym eurowizyjnym projektem Floriana. Projektant jest odpowiedzialny za sceny z Düsseldorfu (2011), Baku (2012) i Wiednia (2015). Jest on również autorem scen amerykańskiej i brytyjskiej wersji programu X Factor oraz MTV Video Awards.

Scena z Düsseldorfu:

Scena z Düsseldorfu (2011)

Scena z Baku:

Scena z Baku (2012)

Scena z Wiednia:

Scena z Wiednia (2015)

Poszukiwania odpowiedniego projektanta sceny rozpoczęto w listopadzie. Oprócz Floriana wśród kandydatów do zaprojektowania sceny znalazło się dwóch ukraiński projektantów – Zintevo i Artmax i dwóch zagranicznych – Wieder Design i Kuby Design. Najprawdopodobniej Florian Wieder jest najlepszym wyborem nadawcy NTU, ponieważ ma największe doświadczenie wśród projektowania scen, również jeśli chodzi o sceny eurowizyjne.

(źródło: esctoday; fot.: hne.de; convention-duesseldorf.com; diereferenz.de; osram.com)

Facebook Comments

Share This:

AuthorTimur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.