Eurowizyjna impreza w Amsterdamie!

Eurovision in Concert 2017

Eurovision in Concert to największa impreza poprzedzające eurowizyjne emocje, która co roku odbywa się w Amsterdamie – stolicy Holandii.

Eurovision in Concert jest najchętniej odwiedzaną imprezą przez artystów i fanów konkursu. Wydarzenie organizowane jest od 2009 roku, a z roku na rok zainteresowanie imprezą rośnie. W 2016 roku na koncercie pojawiła się rekordowa liczba artystów (26).

W tym roku wydarzenie to jest zaplanowane na 8 kwietnia. Organizacją koncertu ponownie zajmie się klub Melkweg, a poprowadzi go ponownie komentator Eurowizji z telewizji AVROTROS – Cornald Maas. Na scenie towarzyszyć będzie mu Selma Björnsdóttir – reprezentantka Islandii w 1999 i 2005 roku.

Eurovision in Concert 2017: Hosts

To, że co roku Cornaldowi towarzyszy inna prowadząca jest już tradycją. Prowadzącymi były m.in. Edsilia Rombley – reprezentantka Holandii w 1998 i 2007 roku oraz Sandra Reemer – reprezentantka w 1972, 1976 i 1979 roku. W ubiegłym roku współprowadzącą była Hera Björk – reprezentantka Islandii w 2010 roku.

22 grudnia ogłoszono, że na scenie Eurovision in Concert w Amsterdamie pojawią się reprezentantki Holandii – formacja OG’3NE. O tym damskim trio więcej możecie przeczytać tutaj.

Eurovision in Concert 2017: OG3NE (Holandia)

Oficjalna sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpoczęła się 30 grudnia, a zakończyła po uwaga… 30 minutach, kiedy to wszystkie bilety zostały wyprzedane!

Przypominamy, że  imprezy przedeurowizyjne odbywają się również w Londynie (London Eurovision Party), Rydze (Riga Pre-Party), Tel Awiwie (Israel Calling), Moskwie (Moscow Eurovision Party). W tym roku pierwsza taka impreza odbędzie się w Madrycie (Eurovision Spain Pre-Party), która planowana jest na 15 kwietnia.

(źródła: eurovisioninconcert.nl; eurovision.tv; oikotimes.com; fot.: eurovisioninconcert.nl)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Share

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *