Poznaliśmy finalistów Unser Song 2017

Niemiecki nadawca publiczny NRF opublikował dzisiaj pięć nazwisk uczestników, którzy staną do walki o miano reprezentanta Niemiec na Eurowizji. Szczęśliwcy zostali wybrani spośród 2500 nadesłanych zgłoszeń.germany_unsersong2017-540x355

Lista uczestników Unser Song 2017:

Axel Maximilian Feige – 28 letni muzyk z Hamburga. Obecnie jest członkiem zespołów Absolem Max Diazpora. W lutym ma ukazć się ich album.

Felicia Lu Kürbiß – Finalistka niemieckiej edycji Rising Star z 2014 roku. Ma 21 lat, pochodzi z Freilassing i jest pianistką.

Helene Nielsen – młoda 20 letnia  studentka i wokalistka, koncertuje ze swoim bratem i gra na gitarze, sceniczne doświadczenie zdobyła w programie Travemünder Woche.

Isabella “Levina” Lueen – Pochodzi z Berlina, ale studiuje wokal w Londynie. Wykonuje utwory soulowe i popowe. Gra koncerty w barach ze swoim zespołem, a do 16 roku życia grała w dziecięcych musicalach. Obecnie ma 25 lat.

Wilhelm “Sadi” Richter – najmłodszy, bo 19 – letni uczestnik preselekcji. Pochodzi z Dortmundu ale studiuje w Essen. Gra na pianinie, gitarze basowej oraz śpiewa w klubach ze swoim zespołem. W 2013 był uczestnikiem programu Shooting Stars – Promis an ihren Grenzen.

Show odbędzie się 9 lutego. Uczestnicy wykonają utwory napisane specjalnie na okazję Eurowizji. Podczas show pojawi się także panel jurorski, w którego skład wejdą Lena Meyer – Landrut, Tim Bendzko i Florian Silbereisen, jednak ostateczną decyzję podejmą tylko i wyłącznie widzowie. Publiczność międzynarodowa będzie mogła głosować za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Unser Song 2017 poprowadzi Barbara Schöneberger.

(źródło:esctoday)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *