Znamy uczestników preselekcji na Ukrainie!

Preselekcje na Ukrainie

Dzisiaj prywatna stacja STB i NTU, które razem organizują preselekcje na Ukrainie ogłosiły listę uczestników, którzy powalczą o reprezentowanie organizatorów na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.

W ukraińskich preselekcjach Ukraine decides udział weźmie 24 półfinalistów. O wyniku zdecyduje jury i publiczność w stosunku 50/50. Za stołem jurorskim zasiądą: Konstantin Meladze, Andriy Danylko, Verka Serduchka  i Jamala – reprezentantki Ukrainy w 2007 i 2016 roku. Preselekcje ukraińskie odbędą się w czterech odcinkach, które poprowadzi Sergiy Prytula.  Pierwszy i drugi półfinał odbędzie się 4 i 11 lutego. 18 lutego będziemy mogli zobaczyć trzeci półfinał selekcji, a 25 lutego dowiemy się kto będzie reprezentował gospodarzy w finale Eurowizji w Kijowie. Wszystkie części selekcji pokaże stacja STB i UA:Pershyi.

25 lutego będziemy mogli zobaczyć też: finał selekcji w Mołdawii (O melodie pentru Europa), Danii (Melodi Grand Prix), pierwszy półfinał Söngvakeppnin na Islandii, ósmy odcinek selekcji na Litwie i czwarty półfinał preselekcji Melodifestivalen w Szwecji.

Lista uczestników preselekcji Ukraine decides:

 1. Arsen Mirzoyan
 2. Mila Nitich (Мила Нитич)
 3. Vitaly Kozlovsky (Виталий Козловский)
 4. AGHIAZMA
 5. Salto Nazad (Сальто Назад)
 6. Green Grey
 7. ROZHDEN
 8. Vivienne Mort
 9. Pauschie trusy
 10. Anastasia Prudius
 11. Tayanna
 12. Detach
 13. O.Torvald
 14. Illaria
 15. KADNAY
 16. Roma Veremeychik (Рома Веремейчик) i zespół LUMIERE
 17. MamaRika Singer
 18. Laliko
 19. Костя Бочаров / Melovin
 20. Letay
 21. Panivalkova
 22. СКАЙ / SKAY
 23. Monochromea Rock Band
 24. Kuznetsov

(źródło: eurovoix.com; fot.: eurovisionworld.com)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Share

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *