Tako Gachechiladze jedzie do Kijowa!

Tako Gachechiladze (Gruzja 2017)

Właśnie zakończył się finał gruzińskich preselekcji Evroviziis Simgheris Konkursis Erovnuli 2017. Wygrała je jedna z faworytek – Tako Gachechiladze z utworem Keep The Faith.

Po występach wszystkich 25 uczestników ogłoszono TOP 5 w którego skład weszli: Tako GachechiladzeNutsa Buzaladze,  Mariam Chachkiani, The Mins oraz Maliibu. Po zsumowaniu punktów od  telewidzów i jury tak przedstawiały się wyniki:

1. Tako GachechiladzeKeep the Faith – 122 pkt.
2. Nutsa Buzaladze – White Horses Run – 107 pkt.
3. Maliibu – We Live Once – 105 pkt.
3. The Mins Crime – 105 pkt.
4. Mariam Chachkiani Fly – 83 pkt.

Można powiedzieć, że Tako to pierwsza powracająca artystka na tegorocznej Eurowizji, ponieważ była członkinią Stephane & 3G, którzy mieli reprezentować Gruzję na Konkursie w Moskwie w 2009 roku. Propozycja We Don’t Wanna Put-in nie wybrzmiała nigdy na eurowizyjnej scenie, gdyż bardzo dosłownie odnosiła się do wydarzeń politycznych (atak Rosji na Osetię Południową) i pod naciskiem EBU nadawca z Gruzji podjął decyzję o wycofaniu się z konkursu.
Po kontrowersyjnym występie z preselekcji możemy być pewni zgrzytów na linii Rosja – Gruzja, gdyż podczas występu artystki w tle ukazywały się obrazy różnych konfliktów, ludzkich cierpień – w pewnym momencie mogliśmy zobaczyć wycinek gazety, na którym widnieje napis “Rosja najechała na Gruzję”.

Screenshot_2

Pełny zapis finału preselekcji Evroviziis Simgheris Konkursis Erovnuli 2017 w Gruzji możecie obejrzeć tutaj.

(źródło: wiwibloggs.com; fot.: Facebook – Eurovision Georgia; eurofestivalnews.com; wiwibloggs.com)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *