Ponad 80 zgłoszonych utworów w Rumunii!

Minął termin zgłoszeń do Selecţia Naţională 2017, czyli preselekcji w Rumunii, która przypomnijmy powraca po rocznej (przymusowej) nieobecności . 80 artystów zgłosiło łącznie 84 propozycje. Teraz komisja wybierze te, które powalczą o złoty bilet do Kijowa. Wśród zgłoszonych znajdują się m.in. Lora, Tudor Turcu czy też znany fanom były reprezentant Rumunii w 2006 roku – Mihai Trăistariu.

Plicuri-inscrieri-950x602

Między 27 a 29 stycznia będą nagrywane audycje, podczas których jury będzie przesłuchiwać wszystkich zgłoszonych utworów i wybierze 15, które trafią do półfinałów.

Po raz pierwszy te przesłuchania będzie można obejrzeć na kanałach TVR HD, TVR 2 oraz TVR International. Transmisja odbędzie się między 5 a 11 lutym. Wtedy to właśnie poznamy 15 półfinalistów.

Kolejnym etapem będzie półfinał. 26 lutego, wyłoniona z przesłuchań piętnastka powalczy o 10 miejsc w ścisłym finale. Finał natomiast odbędzie się 5 marca. Wtedy poznamy reprezentanta Rumunii na Eurowizji 2017 w Kijowie.

(źródło: eurovision.tvr.ro)

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *