Trwa proces wyboru kandydata Bułgarii i piosenki dla Irlandii!

Eurowizja logo (Bułgaria i Irlandia)

Kilka dni temu nadawca bułgarski BNT i irlandzki RTÉ poinformowali o ilości zgłoszonych utworów, które potencjalnie miałyby być zaprezentowane podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji na Ukrainie.

Telewizja BNT już w grudniu rozpoczął poszukiwania wytwórni lub producenta, który zaproponuje tzw. “full package” – reprezentanta, utwór, idee na występ. Termin nadsyłania zgłoszeń minął 20 stycznia. Po wewnętrznej selekcji wybrano ostatecznie sześć najlepszych propozycji, które to zostanął teraz zaprezentowane międzynarodowej grupie specjalistów, którzy razem z komisją stacji BNT wybiorą reprezentanta Bułgarii. Nazwiska wszystkich sześciu artystów nie zostaną podane do informacji publicznej. Poinformowano również, że tegoroczna bułgarska propozycja zostanie zaprezentowana w języku angielskim, a tylko jedna z nich posiada kilka słów w języku bułgarskim. Na ten moment nie znamy nie znamy daty ogłoszenia nowego reprezentanta Bułgarii.

Telewizja RTÉ po ogłoszeniu swojego reprezentanta Brendana Murraya rozpoczęła zbieranie zgłoszeń, które trwało do 16 stycznia. Nadawca poinformował, że do stacji trafiło w sumie 330 piosenek. Jedna z nich zostanie wybrana i wykonana przez Brendana na scenie w Kijowie w maju. Więcej o reprezentancie Irlandii możecie przeczytać tutaj.

(źródło: Twitter – BNT Eurovision BG; eurovoix.com; rte.ie fot.: wikipedia.org; esc-plus.com; eurovisionireland.net)

Facebook Comments

Share This:

AuthorTimur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.