Znamy szczegóły preselekcji EMA 2017!

EMA 2017

Słoweński nadawca RTVSLO ogłosił prowadzących tegorocznego preselekcje Eurovizijska Melodija 2017 (EMA) oraz tytuły piosenek poszczególnych wykonawców.

W tym roku selekcje poprowadzi trio. Będą to: Tina Gorenjak, Maja Martina Merljak i Tanja Kocman. Zmagania w Słowenii rozłożone będą na trzy dni. O ostatecznym wyborze zadecydują widzowie i jury. Finał odbędzie się 24 lutego. Tego samego dnia swojego reprezentanta wybierze także Mołdawia. Więcej o preselekcjach EMA 2017 możecie przeczytać tutaj. Ciekawostką jest, że Maraaya – reprezentantka Słowenii w 2015 roku skomponowała trzy tegoroczne konkursowe propozycje – Heart of GoldFse oraz Halo.

 • 1 półfinał; 17 lutego:
 1. King Foo – Wild Ride
 2. Nika Zorjan – Fse
 3. Tosca Beat – Free World
 4. Lea Sirk – Freedom
 5. Sell Out – Ni panike
 6. Zala Dj – Lalalatino
 7. Alya – Halo
 8. Omar Naber – On My Way

1 półfinał EMA 2017

 • 2 półfinał; 18 lutego:
 1. Clemens – Tok ti sede
 2. Raiven – Zažarim
 3. Kataya & Duncan Kamakana – Are You There
 4. BQL – Heart of Gold
 5. Ina Shai – Colour me
 6. United Pandaz & Arsello feat. Alex Volasko – Heart to Heart
 7. Tim Kores Kori – Open Fire
 8. Nuška Drašček – Flower in the Snow

2 półfinał EMA 2017

(źródło: eurovoix.com; fot.: RTV Slovenija)

Facebook Comments

Share This:

AuthorTimur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.