Manel Navarro reprezentantem Hiszpanii na Eurowizji 2017!

Kolejny kraj wyłonił swojego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję, co oznacza, że grono artystów się powiększyło! Dzisiaj o swoim repertuarze na nadchodzącym Konkursie zadecydowała Hiszpania. Decyzją głosów widzów i jurorów do Kijowa pojedzie Manel Navarro z piosenką Do it for your lover.

Podczas preselekcji Objetivo Eurovision poprowadzonych przez Jaime Cantizano wzięło udział 6 artystów. Zwycięzca- Manel, Paula Rojo, LeKlein (która do preselekcji dostała się poprzez program Eurocasting) Mario Jefferson, Maika oraz Mirela. Jako gość specjalny wystąpił reprezentant Hiszpanii podczas Eurowizji 2001- David Civera.

Głosowanie podczas koncertu przebiegało w dwóch etapach. Na początek swoje punkty przedstawił panel jurorski. Ta część zdecydowanie należała do Manela, który u dwóch jurorów zdobył 1 miejsce a u jednego drugie. Głosy telewidzów zaskoczyły wszystkich obecnych na sali. Manel uplasował się tutaj na trzecim miejscu, natomiast wygrała Mirela. Po zsumowaniu obu punktacji Manel i Mirela posiadali taką samą liczbę punktów. Sytuację remisową wyjaśnił prowadzący- każdy juror odda głos na artystę, którego chciałby zobaczyć na scenie w Kijowie. Wtedy stało się jasne, że zwycięstwo Manela jest przesądzone, ze względu na przebieg pierwszej części (Mirela u dwóch jurorów została sklasyfikowana na ostatnim miejscu). Ostatecznie młody wokalista zdobył dwa głosy jurorskie a jego przeciwniczka jeden. Publiczność zgromadzona w studio nie była zadowolona z takiego przebiegu, co udowodniła swoją buntowniczą postawą.

Manel, to 20 latek pochodzący z Katalonii. W 2014 roku wziął udział w drugiej edycji programu Teen Star, którą zwyciężył. W ubiegłym roku wydał swój pierwszy singiel Candle. Jako reprezentant Hiszpanii na Eurowizji 2017, nie musi się kwalifikować do finału, tak więc na eurowizyjnej scenie zobaczymy go 13 maja.

(źródło: własne, wikipedia, esctoday)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *