Namaste! Francesco Gabbani zwyciężył w SanRemo!

Po ponad 4 godzinach zakończył się finał SanRemo! Festiwal dla wytrwałych był obfity w nieśmieszne żarty, występy mało ciekawych gości ze świata włoskich serialów, a pięknym dodatkiem do nich były występy 16 finalistów. Jak sobie poradzili?

Jak co roku, piosenki z największym gronem fanów poległy – Alessio Bernabei zajął 15 miejsce, Lodovica Comello – 12. Samuel 11, Elodie 8, a Michele Bravi 4.

W top 3 znaleźli się Ermal Meta z Albanii, autor hitów Marco Mengoniego i innych osobistości włoskiej sceny muzycznej, Fiorella Mannoia, która lata świetności ma już za sobą oraz Francesco Gabbani, który wnioskując po tytule wygrał główną kategorię festiwalu.

Ciekawostką jest, że w ubiegłym roku Francesco wygrał kategorię debiutantów w SanRemo podczas gdy Ermal był laureatem 3 miejsca!

Czy Gabbani z utworem Occidentali’s Karma przeniesie swój pełen hinduskich smaczków występ do Kijowa? Dowiemy się już jutro, gdy na konferencji prasowej Carlo Conti ogłosi, kto jedzie na Eurowizje!