Krajowe Eliminacje 2017 – Paulla – “Chcę tam z tobą być”

Kolejną kandydatką, która jako jedyna swoją propozycję wykona w języku polskim, jest Paulina Ignasiak, czyli Paulla, ur. 30 stycznia 1979 r.

W wieku szesnastu lat Paulina ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia w Pleszewie, gdzie uczyła się gry na gitarze i fortepianie. W 1995 roku wokalistka wygrała konkurs Talent ’95. Rok później zajęła drugie miejsce w programie Śpiewać każdy może. W 1999 roku wystąpiła na Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, zajmując po raz kolejny drugie miejsce. Później wystąpiła w programie Szansa na Sukces, do którego została zaproszona przez Elżbietę Skrętkowską. W 2002 roku wokalistka pojawiła się w programie Idol. Udało jej się wtedy dotrzeć do półfinału show. W 2003 zajęła drugie miejsce w konkursie zorganizowanym w programie  Jestem jaki jestem. W 2007 roku ukazał się pierwszy singiel Paulli – Kolęda dla Ciebie.

Po wydaniu debiutanckiego singla, w listopadzie 2008 roku wydany został debiutancki album Nigdy nie mów zawsze, który promowały single takie jak Od dziś czy też Dwa słowa dla życia. Płyta okazała się dużym sukcesem, ponieważ uplasowała się na (jakżeby inaczej) drugiej pozycji listy OLiS. W marcu 2010 roku Paulla występowała w programie Tylko nas dwoje. W maju wokalistka wystąpiła na festiwalu TOPtrendy 2010, plasując się na szóstym miejscu (wśród dziesięciu innych artystów), którzy w roku poprzednim sprzedali najwięcej płyt. W listopadzie tego samego roku ukazał się drugi studyjny album piosenkarki zatytułowany Sekret wiecznej miłości. Płyta uplasowała się (w porównaniu do płyty debiutanckiej) dopiero na czterdziestym miejscu listy OLiS.

W marcu 2014 roku Paulla uczestniczyła w programie Twoja twarz brzmi znajomo. Tego samego roku podczas Polsat Sopot Festival razem z Garou wokalistka wykonywała ich wspólny utwór Du Vent, Des Mots/Tyle słów na wiatr. Kolejny rok przyniósł jej dwa nowe single – Nigdy o Tobie nie zapomnę oraz Kocham Cię dalej.

Kolejny singel Chcę tam z Tobą być piosenkarka wydała na początku 2017 roku. To właśnie z nim Paulla postanowiła zgłosić się do Krajowych Eliminacji, które odbędą się już 18.02 w siedzibie TVP.

Co myślicie o jej propozycji? Czy ma szanse na wygranie Krajowych Eliminacji i reprezentowanie Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji?

Poniżej zamieszczam opinie osób z redakcji INFE Poland wraz z oceną w skali od 1-10:

Darek:

“Piosenka Paulli jest dla mnie taka typowa, niczym mnie nie zaskoczyła. Wokalnie dobrze, myślę, że na żywo sobie poradzi, ale martwi mnie bardziej to, że piosenka po polsku nie przyjmie się aż tak dobrze w Europie. Ocena 5,5/10″

Tomasz:

“Piosenka emocjonalna momentami, aż do przesady. Nie przepadam za wymuszonymi emocjami w głosie wokalistki. Nie oszukujmy się, Edzia lepiej to robi. Pogódź się z tym, Paulla. Ocena 7/10″

(źródło: wikipedia.org; własne; fot.: fakt.pl; dziendobry.tvn.pl)

Share

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *