Browse By

Imri Ziv wygrywa Rising Star i zostaje reprezentantem Izraela na Eurowizji 2017!

Izrael właśnie zakończył proces wyboru swojego reprezentanta na Eurowizję 2017. Po wielotygodniowych zmaganiach w programie Rising Star wreszcie stało się jasne, że do Kijowa pojedzie Imri Ziv.

Utwór, jaki zaśpiewa Imri nie jest jeszcze znany. Nadawca IBA postanowił o otwartym wyborze reprezentanta, ale wewnętrznym piosenki, tak jak to miało miejsce w 2015 roku. Podczas finału Rising Star Imri pokonał trzech innych uczestników: Juliettę, Beatbox Element i Dianę Golbi.

W pierwszym etapie finału uczestnicy zostali połączeni w duety. Artysta, który wygrał w danej parze przechodził dalej. W taki sposób Imri pokonał Beatbox Element, a Diana Juliettę– której jury postanowiło dać jeszcze jedną szansę i przepuściło piosenkarkę do superfinału, w którym Imri otrzymał 74% głosów na „tak”- najwięcej spośród całej trójki, dlatego to on pojedzie na Eurowizję do Kijowa.

Imri to 24 letni wokalista pochodzący z HodHasharon. Tegoroczna Eurowizja będzie jego trzecią- w 2015 roku był chórzystą Nadava Guedij natomiast w 2016 towarzyszył Hoviemu Star. Eurowizyjna propozycja Izraela ma zostać opublikowana na początku marca.

(źródło: esctoday, własne)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *