Martina Bárta reprezentantką Czech!

Udział Martiny Barty został potwierdzony dziś po południu przez niemiecki zespół jazzowy 4 To The Bar w którym wokalistka występuje. Martina nie tylko z powodzeniem śpiewa, ale również gra na waltornii.

Uczestnictwo Martiny Barty początkowo miało zostać ogłoszone w marcu, wraz z piosenką. Wczoraj natomiast szef czeskiej delegacji potwierdził, że utwór reprezentujący Czechy będzie wykonany w języku angielskim.

Znane jest jury, które odpowiada za wybór piosenki dla Martiny. Są to: dyrygent i kompozytor Martin Kumžák (50), wokalista, producent, kompozytor i członek 4TET, Jiří Škorpík (44), założyciel grupy Lucie i kompozytor Michal Dvořák (51), kompozytor i wokalista Pražského výběru Michal Pavlíček (60), muzyk, kompozytor, dyrygent i członek grupy BSP ,Ota Balage (55).
Ponad 300 piosenek zgłoszono do reprezentowania Czech, natomiast w styczniu do 5 skrócono potencjalną listę artystów, którzy mogliby wystąpić w Kijowie. Ostatecznie czeska telewizja zdecydowała się wysłać Martinę Bartę.
To już trzeci rok z rzędu, gdy Czechy postanowiły wybrać swojego reprezentanta wewnętrznie. Jak dotąd największy sukces odniosła Gabriela Guncikova, która jako jedyna w historii tego kraju awansowała do wielkiego finału, gdzie zajęła 25 miejsce. Czy Martina powtórzy wyczyn poprzedniczki i również uszczęśliwi Czechy? Przekonamy się!

(źródło : eurovoix.com)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *