Krajowe Eliminacje 2017 – Lanberry – “Only Human”

Lanberry a właściwie Małgorzata Uściłowska to młoda, utalentowana artystka.
W 2016 roku Małgorzata podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska i wydała swój debiutancki album. Jej piosenka “Piątek”, stała się hitem na pierwszych miejscach list przebojów oraz w klubach.

Małgorzata brała udział w takich programach jak “X-Factor”, “The Voice of Poland” – jednak nie osiągnęła wielkiego sukcesu dzięki nim.

Jej propozycja do Krajowych Eliminacji to angielska wersja powyższej piosenki, pt: “Only Human”. 
Niestety w mediach pojawiło się wiele informacji o tym, że propozycja Lanberry narusza regulamin Eurowizji. Zgodnie z zasadami, konkursowy utwór nie powinien być publikowany przed 1 września roku poprzedzającego konkurs. Utwór “Only Human” trafił do sieci 26 września 2016 roku, jednak jego polska wersja językowa, czyli “Piątek”, pojawiła się w serwisie YouTube już na początku sierpnia, tj. miesiąc przed regulaminowym terminem.
Krótko po tej informacji TVP wystosowała oświadczenie:

“Decyzją Programu 1, w porozumieniu i za zgodą Europejskiej Unii Nadawców EBU (ESC Executive Supervisor), piosenka «Only Human» Małgorzaty Uściłowskiej (Lanberry) została dopuszczona do udziału w Koncercie Krajowych Eliminacji, na mocy punktu 1.2.1 a) regulaminu EBU ESC 2017”

Co myślicie o propozycji Lanberry?
Poniżej jak zawsze opinie osób z redakcji:

Tomasz: 
To jest hit. Naprawdę fajna propozycja, z chwytliwym refrenem no i dobrym bitem. Czego chcieć więcej? No ja chciałbym ją usłyszeć w maju w Kijowie. Ocena 10/10

Darek: 
Dla mnie zbyt klubowe jak na Eurowizję, ale ogólnie jest świetną piosenką i chętnie mogę jej słuchać na co dzień. Ocena 7,5/10

Bartek: 
Moja faworytka tegorocznych preselejcji. Only hunan to utwór którego polska potrzebuje po dwóch latach ballad. Pokażmy sie w tym roku z żywą i energiczną piosenką. Lanberry proponuje mam utwór świetnie wyprodukowany, ze świetnym “instrumentalem” o występna żywo się nie martwię! Ocena 10/10

 

 

(źródło: muzyka.onet.pl, facebook.com, własne)

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.