Krajowe Eliminacje 2017 – Lanberry – “Only Human”

Lanberry a właściwie Małgorzata Uściłowska to młoda, utalentowana artystka.
W 2016 roku Małgorzata podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska i wydała swój debiutancki album. Jej piosenka “Piątek”, stała się hitem na pierwszych miejscach list przebojów oraz w klubach.

Małgorzata brała udział w takich programach jak “X-Factor”, “The Voice of Poland” – jednak nie osiągnęła wielkiego sukcesu dzięki nim.

Jej propozycja do Krajowych Eliminacji to angielska wersja powyższej piosenki, pt: “Only Human”. 
Niestety w mediach pojawiło się wiele informacji o tym, że propozycja Lanberry narusza regulamin Eurowizji. Zgodnie z zasadami, konkursowy utwór nie powinien być publikowany przed 1 września roku poprzedzającego konkurs. Utwór “Only Human” trafił do sieci 26 września 2016 roku, jednak jego polska wersja językowa, czyli “Piątek”, pojawiła się w serwisie YouTube już na początku sierpnia, tj. miesiąc przed regulaminowym terminem.
Krótko po tej informacji TVP wystosowała oświadczenie:

“Decyzją Programu 1, w porozumieniu i za zgodą Europejskiej Unii Nadawców EBU (ESC Executive Supervisor), piosenka «Only Human» Małgorzaty Uściłowskiej (Lanberry) została dopuszczona do udziału w Koncercie Krajowych Eliminacji, na mocy punktu 1.2.1 a) regulaminu EBU ESC 2017”

Co myślicie o propozycji Lanberry?
Poniżej jak zawsze opinie osób z redakcji:

Tomasz: 
To jest hit. Naprawdę fajna propozycja, z chwytliwym refrenem no i dobrym bitem. Czego chcieć więcej? No ja chciałbym ją usłyszeć w maju w Kijowie. Ocena 10/10

Darek: 
Dla mnie zbyt klubowe jak na Eurowizję, ale ogólnie jest świetną piosenką i chętnie mogę jej słuchać na co dzień. Ocena 7,5/10

Bartek: 
Moja faworytka tegorocznych preselejcji. Only hunan to utwór którego polska potrzebuje po dwóch latach ballad. Pokażmy sie w tym roku z żywą i energiczną piosenką. Lanberry proponuje mam utwór świetnie wyprodukowany, ze świetnym “instrumentalem” o występna żywo się nie martwię! Ocena 10/10

 

 

(źródło: muzyka.onet.pl, facebook.com, własne)

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *