Anja Nissen została reprezentantką Danii!

Kolejnym krajem który dzisiaj wybrał swojego reprezentanta jest Dania. W finale Dansk Melodi Grand Prix wzięło udział 10 wykonawców, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Decyzją widzów i panelu jurorskiego złożonego z pięciu fanów Eurowizji do Kijowa, na Eurowizję 2017 pojedzie Anja Nissen z piosenką Where I Am.

W superfinale udział wzięły udział trzy artystki. Anja zdobyła 64% głosów, Ida Una 26% a Joanna Beijbom 10%.

Anja to 21- letnia wokalistka urodzona w Sydney. W Australii spędziła większość swojego życia, jej rodzice są z pochodzenia Duńczykami. W 2008 wzięła udział w drugiej edycji australijskiej wersji Got Talent. W 2014 wystąpiła w programie The Voice of Australia. Jej programowym opiekunem został will.i.am, pod którego skrzydłami wygrała program. W 2015 występowała jako support podczas trasy australijskiej trasy koncertowej Olly’iego Murs’a. Tegoroczny udział w DMGP nie był jej debiutanckim. Rok temu starała się o wyjazd na Eurowizję do Sztokholmu z piosenką Never Alone, napisaną przez Emmelie de Forest, zwyciężczynię Eurowizji 2013. Anja zajęła wtedy drugie miejsce.

Dania od dwóch lat ma problem z zakwalifikowaniem się do finału Konkursu. Czy tym razem passa zostanie przełamana przez Anję? Dowiemy się tego już 11 maja podczas drugiego półfinału Eurowizji 2017.

(źródło: własne, wikipedia, esctoday)

Facebook Comments

Share This: