Litwa – Eurovizijos Atranka – wyniki drugiego ćwierćfinału!

Dzisiaj odbył się również drugi ćwierćfinał preselekcji litewskich. W zeszłym tygodniu awansowli: Ieva Zasimauskaitė, Aistė Pilvelytė, Greta Zazza i Sasha Song. Ośmiu wykonawców których pamiętamy z etapu selekcji walczyło dzisiaj o wejście do półfinału który odbędzie się za tydzień.

1. Alanas Chošnau – “7 days”
2. Paula –”Let u go”
3. Gabrielius Vagelis – “Feel myself free”
4. Queens of Roses – “Fisherman”
5. Kotryna Juodzevičiūtė – “Love shadow”
6. Mia – “Sacrifice”
7. Fusedmarc – “Rain of revolution”
8. Valerija Iljinaitė – “You made me glow”

Tym razem głosy jury nie odgrywają już tak dłuzej roli, gdyż większy wpływ na to kto awansuje ma publiczność 50% , jury w studio 25%, oraz jury międzynarodowe 25%.

Do sobotniego półfinału zakwalfikowali się:

  1. Fusedmarc  –  “Rain of revolution”
  2. Gabrielius Vagelis –  “Feel myself free”
  3. Paula –  “Let u go”
  4. Kotryna Juodzevičiūtė – “Love shadow”

Podczas sobotniego show będzie brać udział łącznie  8 wykonawców z czego, szóstka z nich awansuje do wielkiego finału który odbędzie się 11 marca. Jak myślicie kto ma nawiększe szanse na wejście do ścisłego finału? dostępny TUTAJ.
Ieva Zasimauskaitė, Aistė Pilvelytė, Greta Zazza , Sasha Song, Fusedmarc, Gabrielius Vagelis, PaulaKotryna Juodzevičiūtė

 

 

 

źródło: (esctoday.com, własne)

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *