Litwa – Eurovizijos Atranka – wyniki drugiego ćwierćfinału!

Dzisiaj odbył się również drugi ćwierćfinał preselekcji litewskich. W zeszłym tygodniu awansowli: Ieva Zasimauskaitė, Aistė Pilvelytė, Greta Zazza i Sasha Song. Ośmiu wykonawców których pamiętamy z etapu selekcji walczyło dzisiaj o wejście do półfinału który odbędzie się za tydzień.

1. Alanas Chošnau – “7 days”
2. Paula –”Let u go”
3. Gabrielius Vagelis – “Feel myself free”
4. Queens of Roses – “Fisherman”
5. Kotryna Juodzevičiūtė – “Love shadow”
6. Mia – “Sacrifice”
7. Fusedmarc – “Rain of revolution”
8. Valerija Iljinaitė – “You made me glow”

Tym razem głosy jury nie odgrywają już tak dłuzej roli, gdyż większy wpływ na to kto awansuje ma publiczność 50% , jury w studio 25%, oraz jury międzynarodowe 25%.

Do sobotniego półfinału zakwalfikowali się:

  1. Fusedmarc  –  “Rain of revolution”
  2. Gabrielius Vagelis –  “Feel myself free”
  3. Paula –  “Let u go”
  4. Kotryna Juodzevičiūtė – “Love shadow”

Podczas sobotniego show będzie brać udział łącznie  8 wykonawców z czego, szóstka z nich awansuje do wielkiego finału który odbędzie się 11 marca. Jak myślicie kto ma nawiększe szanse na wejście do ścisłego finału? dostępny TUTAJ.
Ieva Zasimauskaitė, Aistė Pilvelytė, Greta Zazza , Sasha Song, Fusedmarc, Gabrielius Vagelis, PaulaKotryna Juodzevičiūtė

 

 

 

źródło: (esctoday.com, własne)

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.