Jana Burčeska na Eurowizji wykona Dance Alone

Podobnie jak w roku ubiegłym, macedoński nadawca MKRTV postanowił wybrać swojego reprezentanta wewnętrznie. Dokładnie w listopadzie ogłoszono iż do Kijowa, na Eurowizję 2017 w barwach Macedonii Pojedzie Jana Burčeska. Dziś poznaliśmy jej utwór, który Dance Alone, który wykona na scenie w maju.

Premiera Dance Alone odbyła się dzisiaj w programie Stisni Play. Utwór stworzyli Joacim Perrson, Alex Omar, Florence A. i Bobi-Leon Milanov. Ten ostatni współpracował z Lady Gagą, Kylie Minogue, Miley Cyrus, Alexandrą Stan, Kelly Clarkson i Jamiroquai. Reżyserem teledysku jest Sergey Zhelezko. Za choreografię do eurowizyjnego występu odpowiadać będzie Ambra Succi, która wcześniej współpracowała przy występie Poli Genovy w 2016 czy Loreen w 2012 roku.

Szefowa delegacji macedońskiej Meri Popova, powiedziała, że wybrana piosenka została jej w głowie już na początku zbierania zgłoszeń. Uznała, że idealnie odda charakter i temperament Jany. Do nadawcy wpłynęło około 200 zgłoszeń utworów.

Sama wokalistka, po wybraniu ją na reprezentantkę Macedonii była bardzo zadowolona z obdarzonego nią zaufania, a w momencie usłyszenia tej informacji serce zabiło jej szybciej. Powiedziała że przed nią ogromna odpowiedzialność, którą musi udźwignąć. Dodała również, że od dziecka marzyła o udziale w Eurowizji.

Jana urodziła się 6 lipca 1993 roku. W 2011 była uczestniczką lokalnego Idola. Udało jej się osiągnąć 5 miejsce, co sprawiło że była najlepszą kobietą edycji. W tym samym roku została ambasadorką UNICEF przeciwko przemocy w szkole. W 2012 wzięła udział w festiwalu Skopje Fest. Jej piosenka Bi Bila Tvoja skradła serce publiczności.

 

(źródło: eurovision.tv)

 

Facebook Comments

Share This: