JOWST reprezentantem Norwegii!

Przed chwilą zakończył się kolejny sobotni finał tym razem w Norwegii, Melodi Grand Prix 2017.Podczas dzisiejszego finału zaprezentowało się w pierwszej części 10 uczestników, następnie została z nich wyłoniona czwórka wykonawców, którzy awansowali do Super Finału (JOWSTAmmunition, Elin & The Woods, Ulrikke)
Kolejne głosowanie zdecydowało o tym że do Kijowa pojedzie JOWST z utworem Grab The Moment.

W SuperFinale drugie miejsce zajęła formacja Ammunition, trzecie Elin & The Woods, a czwarte Ulrikke. O wynikach zadecydowali widzowie oraz jury międzynarodowe w stosunku 50/50. Jury złożone było z 10 europejskich państw: Armenii, Finlandii, Malty, Izraela, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec, Węgier oraz Austrii. którzy podawali jedynie najwyższe noty na wizji.

(źródła: esctoday.com; własne)

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *