Svala została reprezentantką Islandii!

Tradycyjny już dla Islandii format selekcji Söngvakeppnin 2017 właśnie dobiegł końca. W finale uczestniczyła siódemka artystów. Za wybór odpowiedzialny był zarówno panel jurorski jak i widzowie. Ich decyzją, na Eurowizji 2017 zobaczymy Svalę Björgvinsdóttir z piosenką Paper.

Do SuperFinału obok Svali dostał się Daði Freyr Pétursson i to on, z piosenką Is This Love został laureatem drugiego miejsca. Podczas show zaprezentowali się zwycięzcy Eurowizji – z 2009 roku Alexander Rybak oraz z 2015 roku – Mans Zelmerlow. Wokaliści wykonali swoje zwycięskie utwory, ponadto Mans zaprezentował swój nowy singiel Glorious. Show uświetniła także ubiegłoroczna reprezentantka Islandii – Greta Salóme, która pomimo wysoko ocenianej przez fanów piosenki Hear them Calling nie zakwalifikowała się do finału Konkursu.

Svala, to 40 – letnia wokalistka, znana również jako Svala Björgvins lub Kali. W wieku 16 lat, utworzyła zespół Scope, wykonujący muzykę house i disco. Jej cover piosenki Jean Carne – Was That All It Was był numerem jeden na listach islandzkich. W 2001 roku opublikowała swój pierwszy solowy album The Real Me, który powstał kiedy artystka mieszkała w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku zasiadła na fotelu jurorskim The Voice Iceland.

(źródła: własne; wikipedia.org)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *