Powrót eurowizyjnej weteranki! Valentina Monetta & Jimmie Wilson w barwach San Marino!

Dzisiaj na oficjalnym kanale Eurowizji, pojawił się długo wyczekiwany utwór San Marino. Okazuje się, iż w barwach tego niewielkiego państwa podczas Eurowizji 2017 po raz czwarty zobaczymy Valentinę Monettę, która tym razem wystąpi w towarzystwie Jimmiego Wilsona. Duet wykona utwór Spirit of the Night. Kompozytorem jest Ralph Siegel, natomiast słowa napisali Steven Barnacle & Jutta Staudenmayer.

Valentina Monetta już trzykrotnie brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jej debiut nastąpił w Baku w roku 2012, kiedy zaśpiewała The Social Network Song. Rok później zgłosiła się do Konkursu w Malmoe, z Crisalide. Była wielokrotnie typowana na ścisłą czołówkę, jednak niefortunnie znalazła się tuż za grupą awansujących państw na 11 miejscu. W Kopenhadze (2014) po raz pierwszy w historii wywalczyła awans dla San Marino z piosenką Maybe.

Jimmie Wilson, może być szerzej znany polskiej publiczności, ponieważ był uczestnikiem 3 edycji programu emitowanego na Polsacie- Must be The Music, Tylko muzyka! Wykonywał między innymi cover piosenki Sex on Fire. Ponadto jest aktorem, występował m.in w musicalu Hope, gdzie wcielił się w rolę Baracka Obamy a także w wyprodukowanym przez Michaela Jacksona musicalu Sisterella, wcielając się w jedną z głównych ról męskich. Pochodzi z USA, ale na co dzień mieszka w Niemczech.

San Marino wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2017, 11 maja.

(źródła: własne; eurovisionworld.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *