Julia Samoylova w barwach Rosji!

Właśnie przed kilkoma minutami na kanale Channel 1 Russia, Rosyjski nadawca zaprezentował tegoroczną reprezentantkę kraju podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie.
Yulia Samoilova to 28 letnia piosenkarka, popularność zdobyła w programie Faktor A odpowiednik rosyjskiej wersji X-factora, z piosenką Molitva. Pomimo bycia niepełnosprawną osobą, zdobyła wiele nagród, zaśpiewała również na otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 roku. 

Do dzisiaj nie było pewne to czy Rosja zdecyduje się na udział podczas tegorocznej Eurowizji, jak informowały nas media, Rosja nie czuła się bezpiecznie wysyłając swojego reprezentanta do Kijowa.  Mimo to dzisiejsza prezentacja Yuli zaskoczyła na pewno wielu fanów konkursu. Yulia ma w Kijowie zaprezentować utwór Flame is burning out. Współautorem tekstu Juli jest Leonid Gutkin, kompozytor który tworzył utwory dla rosyjskich wykonawców Dina Garipova, Polina Gagarina.

Yulia będzie drugim wykonawcą na wózku inwalidzkim który zaprezentuje się na eurowizyjnej scenie, zaraz po Monice Kuszyńskiej naszej reprezentacji w 2015 roku.
Co myślicie o wyborze Rosji?

(źródła: Channel 1 Russia; esctoday.com)

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *