Julia Samoylova w barwach Rosji!

Właśnie przed kilkoma minutami na kanale Channel 1 Russia, Rosyjski nadawca zaprezentował tegoroczną reprezentantkę kraju podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie.
Yulia Samoilova to 28 letnia piosenkarka, popularność zdobyła w programie Faktor A odpowiednik rosyjskiej wersji X-factora, z piosenką Molitva. Pomimo bycia niepełnosprawną osobą, zdobyła wiele nagród, zaśpiewała również na otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 roku. 

Do dzisiaj nie było pewne to czy Rosja zdecyduje się na udział podczas tegorocznej Eurowizji, jak informowały nas media, Rosja nie czuła się bezpiecznie wysyłając swojego reprezentanta do Kijowa.  Mimo to dzisiejsza prezentacja Yuli zaskoczyła na pewno wielu fanów konkursu. Yulia ma w Kijowie zaprezentować utwór Flame is burning out. Współautorem tekstu Juli jest Leonid Gutkin, kompozytor który tworzył utwory dla rosyjskich wykonawców Dina Garipova, Polina Gagarina.

Yulia będzie drugim wykonawcą na wózku inwalidzkim który zaprezentuje się na eurowizyjnej scenie, zaraz po Monice Kuszyńskiej naszej reprezentacji w 2015 roku.
Co myślicie o wyborze Rosji?

(źródła: Channel 1 Russia; esctoday.com)

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *