Belgia – Eurosong 2016!

Już wkrótce bo 3 stycznia rozpoczynają się Belgijskie preselekcje. Aktualnie wybranych jest 5 artystów, którzy już w najbliższy weekend zaprezentują swoje wokalne talenty w pierwszym z 3 etapów Eurosong 2016 są to: Astrid Destuyver, Amaryllis Uiterlinden, Adil Araab, Laura Tesoro, Tom Frantzis. Wybrani zostali wewnętrznie a oficjalnie zaprezentowani podczas Peter Van de Veire Show, na antenie belgijskiego radia MNM 16 listopada br.

Eurosong 2016 podzielone jest na 3 etapy: belgium_eurosong_2016_contestants

03 stycznia – prezentacja artystów i ich wokalnych talentów

10 stycznia – każdy artysta zaprezentuje utwór z którym chce pojechać do Sztokholmu

17 stycznia – Finał Eurosong 2016

Tegoroczne show poprowadzi Peter Van de Veire natomiast w jury zasiadają: – Stijn Kolacny,  Alexander Rybak (Norwegia – Eurowizja 2009), Tom Helsen, Beverly Jo Scott (piosenkarz i autor tekstów), Hadise (Turcja – Eurowizja 2009), Christer Björkman

 

Dla przypomnienia poniżej zeszłoroczny występ Belgii podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji który odbył się w Austrii.  Loïc zajął wysokie bo 4 miejsce z łączną ilością punktów 217.

 

Jak myślicie czy nowy reprezentant powtórzy sukces tegorocznego młodego Loïc’a?  🙂 

Będziemy informować o wszystkim na bieżąco 🙂

 

źródło: (esctoday.com, eurovision.tv, własne) 

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.