Wicepremier Ukrainy wzywa Rosję do zmiany artysty, Dania i San Marino komentują sytuację!

Zamieszanie związane z uczestnictwem Rosji na Eurowizji 2017 trwa nadal. W tym tygodniu Yulii Samolyovej ostatecznie zakazano wjazdu na Ukrainę. Pomimo tego, iż EBU znalazło rozwiązanie z występem Julii poprzez połączenie satelitarne o czym informowaliśmy tutaj, jednak strona rosyjska odrzuciła pomysł.

Dzisiaj rano, wicepremier Ukrainy- Vyacheslav Kyrylenko podczas wywiadu udzielonego dla Ukraińskiego Radia wezwał Rosję do wybrania artysty, który nie będzie łamał prawa Ukrainy. W taki sposób problem będzie szybko rozwiązany. Dodał, iż działania Rosji to prowokacja, mająca na celu uderzyć w Ukrainę.

Stanowisko Ukrainy zostało oficjalne potępione przez San Marino i Danię. Dyrektor Generalny telewizji SMTV, Carlo Romeo powiedział, że Eurowizja powinna być neutralnym gruntem i nie jest ważne czy działania Rosji to prowokacja czy nie- każdy powinien mieć możliwość wystąpić w Konkursie. Natomiast szef działu rozrywki telewizji duńskiej DR- Lagermand Lundme wyraził zdanie iż Eurowizja dla Danii jest wydarzeniem, gdzie wszyscy mogą współuczestniczyć pomimo granic czy różnic.

W dalszym ciągu nie wiadomo, czy Rosja weźmie udział w Eurowizji 2017. Nie wiadomo także na jakich warunkach odbędzie się jej uczestnictwo. W tym momencie EBU prowadzi negocjacje z Ukrainą aby dopuścić do udziału Yulii Samolyovej.

(źródło: eurovoix.com)

Facebook Comments

Share This: