Holendrzy zajmą się budową sceny Eurowizji 2017

Eurowizja 2017 zbliża się już wielkimi krokami, więc czas zacząć przygotowania sceny, gdzie w maju staną do muzycznej rywalizacji artyści z ponad 40 państw Europy, oraz Australia  by walczyć o Grand Prix. Scenę zaprojektował Florian Wieder.

W tym roku scenę zbuduje firma z Holandii- Unbranded, która może pochwalić się dużym doświadczeniem. W roku 2015 odpowiadali za scenę MTV Music Awards w Mediolanie. Teraz negocjują budowę sceny gali, która w tym roku odbędzie się w Londynie. Ponadto, nie są oni nieznani, jeżeli chodzi o Eurowizję. Byli odpowiedzialni za scenę Eurowizji 2015, kiedy Konkurs odbywał się w Wiedniu. W tym roku, będzie jednak problem z przywiezieniem elementów ze względu na ograniczenia celne. Pierwsze, dwuprzyczepowe ciężarówki pojadą do Kijowa jeszcze w tym tygodniu, a sama  budowa konstrukcji rozpocznie się mniej więcej za dwa tygodnie.

Za tegoroczną, główną sceną znajdą się ekrany LED. Swoim okrągłym kształtem przypominać będzie scenę z Dusseldorfu, gdzie Konkurs odbywał się w 2011 roku. Oprócz niej, zostanie stworzony wybieg na mniejszą, tzw. wyspę, która znajdzie się pośród widowni. Ostatni raz na takie rozwiązanie zdecydowano się podczas Eurowizji 2013 w Malmoe.

(żródło: esctoday)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *