Słuchem Redakcji: Węgry – Joci Pápai – Origo

Czas na kolejne miejsce w rankingu redakcji INFE Poland, a jednocześnie otwarcie top 30! Właśnie na 30. miejscu lądują Węgry i JózsefJociPápai. Szczegółową historię dotyczącą udziałów Węgier w Eurowizji, możecie przeczytać w jednej z odsłon ubiegłorocznego przedeurowizyjnego cyklu “Droga do Sztokholmu: Węgry“.

Joci Pápai urodził się 22 września 1981 roku w Tacie – mieści w północnych Węgrzech. Mężczyzna oprócz śpiewania potrafi też rapować, co możecie usłyszeć w jego konkursowym utworze, a także grać na gitarze. Jego muzyka obraca się w takich gatunkach jak rap, pop, rock, soul czy R&B. Swój kontakt z muzyką Joci nawiązał w bardzo wczesnym wieku ze względu na swojego starszego brata, który grał na gitarze i w wieku czterech lat pisał piosenki.

Joci Pápai zadebiutował przed szerszą publicznością  w 2005 roku za sprawą drugiej edycji węgierskiego programu Megasztár. Pierwszym większym sukcesem wokalisty był utwór Ne nézz így rám, który na kanale YouTube ma ponad 3 mln wyświetleń!

W roku 2006 rozpoczął krótką współpracę z raperem Majka. W wyniku ich działań powstały dwa utwory: Nélküled oraz Nekem ez jár, który to zgromadził prawie 12 mln wyświetleń! Pomimo tego utwór ten nie jest najpopularniejszym utworem Jociego. Największy sukces wokalista zyskał w 2015 roku dzięki piosence Mikor a test örexik. Kolejny utwór – Elrejtett világ – został nagrany we współpracy z  jurorem w węgierskich selekcjach A Dal 2017 – Caramelem oraz Zévelem Szabo. Ostatnim utworem nagranym również z raperem Majką było Senki más, które zostało wydane dokładnie rok temu.

W grudniu zeszłego roku ogłoszono wszystkich zakfalifikowanych uczestników preselekcji A Dal 2017, a wśród z nich znalazł się oczywiście Joci Pápi. wokalista musiał pokonać w sumie 30 innych wokalistów. Zwycięzca został wybrany zarówno głosami widzów jak i jurorów. Panel wybrał czterech superfinalistów. Na wskazaną czwórkę głosowali już tylko widzowie, którzy wybrali właśnie piosenkę Origo. W selekcjach udział brał także Anders Kállay Sauders (ESC 2014 – Węgry) ze swoim zespołem, jednak nie udało mu się wejść do ścisłej stawki finałowej.

Czas na nasze ulubione tematy, czyli statystki! Na oficjalnym kanale YouTube Konkursu Piosenki Eurowizji utwór Origo został opublikowany w aż trzech różnych wersjach (występ z preselekcji, występ z preselekcji w formie 360° oraz oficjalny teledysk). Wszystkie trzy nagrania zgromadziły łącznie nieco ponad milion wyświetleń. Pod wszystkimi wersjami zostawiono około 17 tys. “łapek” w górę i blisko 4 tys. “łapek” w dół.

W rankingu escstats.com Węgry plasują się na 10. miejscu z 1308 punktami.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard Origo zajmuje 18. pozycję z 5697 punktami.

Teraz sprawdźmy co o utworze sądzą internauci:

Jelena Jelena:

Nie rozumiem nic, ale ta piosenka jest według mnie najlepsza! Pozdrowienia z Serbii <3

KEREM – ESC:

Jedna z najlepszych piosenek w tym roku! Inny język, cygański styl muzyki, wiolonczela, wszystko perfekcyjnie pasuje do tej piosenki! 🇭🇺🇭🇺 Poza tym wykonanie na żywo jest nawet lepsze.

Deniz NL:

To jest to co “celebrate diversity” oznacza. Dobra robota Węgry. Kultura i odmienność.

Catarina Gonçalves:

Moja ulubiona!!! Brak mi słów aby opisać tę piosenkę! Życzę Wam zwycięstwa! Powodzenia z Portugalii! 😉

Teraz czas na opinię członków naszej redakcji!

Timur:

Oryginalna i inna propozycja, trochę cygańska, jednak nie przypadła mi do gustu. Najbardziej nie pasuje mi część z rapem, jednak moment po refrenie w którym słychać tą piękną muzykę jest wspaniały, a więc z jednej strony piosenka z Węgier mi się podoba, a z drugiej nie do końca. Ocena końcowa 1,5/10

Tomek:

Dość ciekawa i oryginalna propozycja. Z początku jakoś nie podeszła mi, ale potem coś sprawiło ze mi się spodobała. Ocena końcowa 7/10

(źródła: wikipedia.org fot.: hungarytoday.hu; thesun.co.uk)

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *