Słuchem Redakcji – Irlandia – Brendan Murray – Dying To Try

Przed Wami kolejna odsłona naszego cyklu – Słuchem Redakcji, w którym przyglądamy się tegorocznym reprezentantom. Miejsce numer 33 w naszym rankingu zajmuje Irlandia. W Kijowie usłyszymy Brendana Murray’a. Zanim się przyjrzymy jemu bliżej warto sobie też przypomnieć historię Irlandii w tym konkursie. A o tym przeczytacie w artykule z cyklu “Droga do Sztokholmu“.


Brendan urodził się 16 listopada 1996r. w Galway, w Irlandii. Ma 20 lat. Swoją karierę rozpoczął w 2014r. Został wokalistą boysbandu HomeTown.

Pod koniec listopada ukazał się ich pierwszy singiel Where I Belong, który podobnie jak ich drugi singiel wydany w pod koniec marca 2015r. dotarł do pierwszego miejsca krajowej listy przebojów.

Przy trzecim singlu – The Night We Met pomógł im Liam Payne z zespołu One Direction oraz Jamie Scott. W listopadzie 2015r. ukazał się ich debiutancki krążek – HomeTown. Zespół wydał jeszcze jeden singiel – Roses. W grudniu 2016 zespół ogłosił zawieszenie działalności, a Brendan rozpoczął karierę solową.
Również w grudniu Louis Walsh w programie The Late Late Show ogłosił, że to właśnie Brendan zostanie reprezentantem Irlandii podczas Eurowizji w Kijowie. Wokalista wykona utwór Dying To Try, który został napisany przez nominowanego do nagrody Grammy szwedzkiego kompozytora Jörgena Elofssona.

https://www.youtube.com/watch?v=Dp3apBsLjvk
Na dzień dzisiejszy (05.04) piosenka ma na swoim koncie 476 497 wyświetleń. W rankingu escstats.com zajmuje 26. miejsce z dorobkiem 535 punktów.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard piosenka uplasowała się na 31. lokacie z dorobkiem 2787 punktów.

Sprawdźmy, co o tym utworze myślą słuchacze z serwisu YouTube:

Pytanie: Dlaczego tyle osób nie lubi tej unikalnej PRZEPIĘKNEJ piosenki? <3
Perfekcyjny głos i piosenka!! 😱 Im więcej słucham tego, tym lepsze się to staje!! Nie mogę przestać, jest niesamowita!!
możesz powiedzieć co chcesz ale ta piosenka jest tak wspaniała😍 kocham ją od pierwszego momentu do ostatniego. Jego głos jest świetny, coś zupełnie innego i ta piosenka sprawia, że się wzruszam 😭 Irlandio będę zdecydowanie głosować na to 50x Powodzenia i pozdrowienia z Niemiec😍 #Dublin2018

#DUBLIN2018

Czas na ostatni punkt, czyli opinie redakcji:

Timur:

Dość typowa piosenka. Na początku jest bardzo spokojnie, a dopiero pod koniec utworu Brendan zwiększa moc swojego głosu. Wokal jest dość oryginalny, niektórzy zastanawiają się czy to śpiewa kobieta. Sama piosenka brzmi jak połączenia nowoczesności ze starymi eurowizyjnymi balladami. Irlandia lepiej niż w zeszłym roku, ale i tak słabo. Ocena końcowa 1,5/10

Dariusz:

Genialna Ballada! To jest jeden z chyba najlepszych zaprezentowanych utworów przez Irlandię.🙂Młody chłopak, zaledwie 20 lat ale jego głos i prezentacja jest na dobrym poziomie.
🙂 Liczę na to ze podczas półfinału pokaże się z jak najlepszej strony i awansuje do finału! Ocena końcowa 9/10

Tomasz:

Piosenka – ballada dość pospolita aczkolwiek nie powiem – jest piękna. Jednak nie uważam, że zostanie na dłużej wśród większości fanów konkursu. Jestem bardzo ciekawy, jak zaprezentuje się w Kijowie. Ocena końcowa 7/10
Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *