Słuchem Redakcji: Gruzja – Tamara Gachechiladze – Keep The Faith

Przed nami kolejna odsłona cyklu Słuchem Redakcji, którego zadaniem jest umilić czas naszym czytelnikom czekającym na Konkurs Piosenki Eurowizji 2017. Prezentujemy kolejne, 32. miejsce w naszym rankingu. Przypadło ono tegorocznej reprezentantce Gruzji, która na scenie w Kijowie wykona utwór Keep the Faith.

Tamara Gachechiladze, występująca pod pseudonimem Tako, to 34 – letnia wokalistka z Gruzji, urodzona 17 marca 1983 w Tbilisi. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej im. Zakaria Paliaszwiliego oraz Państwowego Konserwatorium w stolicy Gruzji. Od 1997 roku jest solistką orkiestry Big Band. Na scenie po raz pierwszy zaprezentowała się w wieku 8 lat w dziecięcym konkursie muzycznym. Rok później została piosenkarką studia Basti Bubu. Obdarzona została niezwykłym talentem muzycznym, który zapewnia jej w karierze wiele sukcesów. W wieku 11 lat wygrała międzynarodowy konkurs dziecięcy Crystal Christmas. Ponadto, może pochwalić się występem przez prezydentem Stanów Zjednoczonych – George W. Bushem.

Pierwszy poważny sukces przyszedł do Tamary w 2001 roku, kiedy wygrała międzynarodowy konkurs More Druzey, na Ukrainie. Rok później otrzymała wyróżnienie na festiwalu Słowiański Bazaar na Białorusi. Debiutancką płytę wydała w 2004 roku. Na swoim koncie ma również występ podczas MTV Europe Music Award, w 2011 roku w Batumi. W 2015 roku wygrała 4. edycję gruzińskiej wersji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Podczas show wcieliła się m.in w rolę Beyonce.

W tym roku to jej trzeci raz, jeżeli chodzi o zmagania eurowizyjne. W 2008 roku brała udział w gruzińskich preselekcjach z utworem Me and My funky. Rok później, już jako członkini zespołu Stephane & 3G zwyciężyła preselekcje z piosenką We Don’t Wanna Put In. Niestety, utwór został zdyskwalifikowany ze względu na polityczny wydźwięk i nie mógł wziąć udziału podczas Eurowizji, która ówcześnie odbywała się w Moskwie.

Do tej pory (06.04) klip z utworem Keep The Faith (w dwóch odsłonach: z selekcji oraz oficjalnego teledysku) na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube, został odtworzony 155248 razy. A statystyka “kciuków” w górę i w dół jest do siebie dosyć zbliżona – 1950 dla pierwszej z opcji, 1470 dla drugiej. Użytkownicy tego serwisu wypowiadają się o piosence następująco:

Timo:

Ta piosenka ma świetną atmosferę! Powodzenia Gruzjo, pozdrawiam z Niemiec.

Halil:

Piosenka bardzo niedoceniana, zasługuje na TOP 8 Konkursu, silny głos i świetna piosenka.

Anastasiia:

Czy jestem jedyną osoba, która nie lubi tej piosenki? Brzmi jak piosenka z Eurowizji 1999. Zbyt nudna

Czas na przegląd piosenki w rankingach. Na stronie escstats.com Gruzja obecnie zajmuje 37. miejsce z liczbą 326 punktów. 3 osoby zagłosowały na piosenką Keep The Faith jako swoją ulubioną.

Z kolei w aplikacji My Eurovision Soreboard Tako zajmuje w tym momencie 34. miejsce, które zapewniło jej  2371 punktów.

Czas poznać opinie naszej redakcji o tym utworze!

Bartek:

Piosenka dużo zyskuje podczas wykonania na żywo. Jest bardzo ładna ale niestety trochę ciężka co przeszkadza w jej odbiorze. Myślę, że mimo wszystko Tako wykorzysta swoje 3 minuty i będzie walczyć o awans do finału. Ocena końcowa 8/10

Tomasz:

Gruzja – propozycja z gatunku tych cięższych. Nie chodzi jednak o rodzaj muzyki a o treść przekazu. Nie wiem czy tak ciężko przekaz pomoże tej piosence znaleźć się w finale. Na pewno plusem jest bardzo mocny wokal. Ocena końcowa 6/10
Timur:
Propozycja Tamary podczas selekcji nie była moim faworytem. Nie przepadałem za “Keep The Faith” jednak po wygranej i kilku ponownych przesłuchaniach bardzo polubiłem tę balladę. Mocna, pompatyczna, zaśpiewana bardzo dobrze piosenka. Po revampie straciła sporo w moich oczach, jednak nie zmieniła swojej pozycji w moim topie. Spodziewałem się po Gruzji czegoś alternatywnego jak w zeszłym roku, ale i tak jest bardzo dobrze. Ocena końcowa 9,5/10
Darek:
Piosenka jakoś mi nie przypadła do gustu, nie jestem fanem takich klimatów! Niestety, ale liczę na to ze nie wejdzie do finału, Ocena końcowa 3/10

(źródło: eurovision-georgia.ge; wiwibloggs.com; youtube.com; The Sun)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *