Eurosong 2016: Znamy już konkursowe piosenki!

Wczoraj odbył się drugi odcinek preselekcji belgijskich. Piątka reprezentantów po raz pierwszy zaśpiewała swoje propozycje na Eurowizję. Występy oceniała dwójka jurorów: Tem Helsen i Beverly Jo Scott.

Pierwsza wystąpiła Amarylis – zwyciężczyni poprzedniego odcinka. Jej piosenka Kick The Habit utrzymana w lekkim brzmieniu i chillowym klimacie wyraźnie nie spodobała się jury bo zebrała bardzo, bardzo złe opinie. Zarówno prezentacja jak i sam utwór nie przyciągały ani oka ani ucha…

Kolejny na scenie stanął Adil Araab, który zaprezentował In Our Nature, piosenkę o ciekawych, choć bardzo popularnych obecnie dźwiękach oraz chwytliwym refrenie. Mimo to oceny jury były podzielone.

Astrid po tym jak zaskoczyła wszystkich swoim wykonaniem Everyway That I Can, wykonała Everybody Aches – jej pomysł na propozycję Belgii na ESC. Piosenka utrzymana w jazzowym klimacie również nie przypadła do gustu jury, którzy polecili jej popracować nad nią do następnego odcinka.

Zaskoczenie wieczoru – Laura. Młoda dziewczyna wykonała skoczną, do złudzenia podobną do Sax od Fleur East, piosenkę pod tytułem What’s The Pressure. Prezentowała niesamowitą energię sceniczną, wyraźnie kocha kamerę, ze wzajemnością. Zebrała świetne oceny od jury, którzy uznali , że był to najlepszy i najmocniejszy wykon wieczoru.

Na koniec wystąpił Tom. Piosenka o pop-rockowym brzmieniu pt. I’m Lost wyraźnie jest największym rywalem Laury o wygranie całego show. Przesympatyczny wokalista swoim uśmiechem zgarnął pewnie setki serc, lecz czy zgarnie bilet do Sztokholmu?

Na zakończenie show odbyło się głosowanie widzów – zwyciężyła w nim Laura i to ona staje się faworytką do wygrania całego show. Głosowanie nie będzie miało jednak żadnego znaczenia za tydzień, kiedy to Belgia ostatecznie wybierze swoją propozycję.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *