Słuchem Redakcji: Finlandia – Norma John – Blackbird

Przedstawiamy Wam kolejną odsłonę cyklu Słuchem Redakcji, dzisiaj 31 miejsce w naszym rankingu zajmuje Finlandia i duet Norma John. Więcej na temat historii tego kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji możecie przeczytać nasz artykuł z cyklu “Droga do Sztokholmu: Finlandia”. Zachęcamy także do zapoznania się z wywiadem zrealizowanym właśnie z Normą John przez redakcję INFE Poland. Wersję w języku polskim możecie przeczytać tutaj, a w języku angielskim tutaj.

Zespół założony przez dwoje przyjaciół – Lasse Piirainen i Leenę Tirronen. Grają muzykę alternatywną i indie pop, pełny wizualności i skandynawskiego piękna.

Leena Tirronen to zdobywczyni drugiego miejsca w fińskim X Factorze. W 2010 roku wydała swoją pierwszą płytę.

Jak oceniacie szansę duetu Norma John na zwycięstwo w finale Eurowizji? Posłuchajcie, jak brzmi ich utwór Blackbird.

Na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube, piosenka ukazała się w postaci występu z preselekcji UMK oraz oficjalnego teledysku. Oba materiału wideo (na dzień 07.04) zdobyły prawie 700 tys. wyświetleń, blisko 9 tys. “łapek” w górę, oraz nieco ponad 2 tys. “łapek” w dół.

Najlepsze komentarze:

Deniz NL:

Mam nadzieję, że przeniosą tą inscenizację do Kijowa. Dym, pianino, tło i kolorystyka są perfekcyjne i unoszą tą piosenkę wyżej.

Esc Mike:

Muzyka to nie tylko ciężkie bębny i popowe rytmy. Ta piosenka jest prosta, emocjonalna i jednym słowem mówiąc “piękna”. Część pianina sprawia, że mam gęsią skórkę i ta kobieta… o mój Boże co za głos! Powodzenia Finlandio!

Der Dalma:

Na początku uznałem, że to jest nudne, ale to jest jednak arcydzieło! Wspaniały wybór!

LMcMonster1234:

TO MUSI WYGRAĆ!!! Proszę moi sąsiedzi muszą ponownie wygrać!!! 🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇸🇪🇸🇪💙💙💙

 

A teraz czas na garść kolejnych statystyk.Na stronie escstats.com Finlandia zajmuje 9. miejsce z liczbą 1473 punktów, natomiast 18 osób wskazało utwór Blackbird jako swój ulubiony.

Z kolei w aplikacji My Eurovision Soreboard Norma John zajmuje miejsce 19. z liczbą 5578.

Co na temat propozycji Finlandii sądzi nasza redakcja?

Darek:

Na początku podchodziłem do tej piosenki z dystansem, “kolejna ballada” – ta wyjątkowo smutna. Ale z czasem zacząłem się do niej przekonywać i teraz na stałe gości na mojej playliście. Liczę na awans do finału. Ocena końcowa 8,5/10

Tomasz:

Spokojna ballada. Tak szczerze to bez polotu jak dla mnie. Wiele osób pewnie uwielbia tę piosenkę jednak dla mnie ona nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ocena końcowa 5/10

Timur:

Finlandia w tym roku z bardzo dobrą, poruszającą, wzruszającą i odbiegającą od eurowizyjnego stylu balladą. Duet wspaniale prezentuje się na scenie, a cała otoczka dodaje klimatu i tajemniczości. Finowie mieli w tym roku dużo dobrych propozycji do wyboru i wybrali jedną z grona tych najlepszych. Ocena końcowa 10/10

(źródła: wiwiblogs.com; własne; youtube.com)

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *