Słuchem Redakcji: Cypr – Hovig – Gravity

Dzisiejszym bohaterem cyklu SłuchemRedakcji został reprezentant Cypru, czyli Hovig. Podczas Eurowizji 2017 wykona on swój utwór Gravity. Tym samym wokalista zajął 27. miejsce w rankingu redakcji INFE Poland. Jeżeli chcecie poznać bliżej historię Cypru na Eurowizji 2017, to zapraszamy do artykułu “Droga do Sztokholmu: Cypr”.

Hovig Demirjian to 28-letni wokalista urodzony w Nikozji na Cyprze, jednak jego pochodzenia można szukać w Armenii, gdzie również ma swoje korzenie. Był studentem marketingu ale szybko odkrył, że jego prawdziwym powołaniem jest muzyka. Zmienił kierunek na wokal. Jego pierwszym dużym sukcesem, było zajęcie 2 miejsca podczas festiwalu muzycznego w Larnace.

W 2009 wziął udział w drugiej edycji greckiego X-Factora. Gdzie pod opieką Nikosa Mouratidisa trafił do odcinków na żywo. Hovig zajął 7 miejsce, a podczas przygody w programie wykonywał piosenki m.in. Raya Charlsa (Unchain My Heart), Joe Cookera (With a little help from my Friends), i Robbiego Williamsa (Feel). Razem z Hovigiem, w tej edycji udział wzięły inne artystki, które zobaczyliśmy już wcześniej na Eurowizji w 2012 roku – Ivi Adamou w barwach Cypru oraz Eleftherię Eleftheriou, która reprezentowała Grecję.

Po X-Factorze wrócił na Cypr, gdzie nagrał wiele piosenek, które stały się bardzo popularne na wyspie, takich jak Ksana czy Ekho ya mena. Występował na koncertach międzynarodowych w Rosji, Grecji czy krajach Bliskiego Wschodu.

Artysta już wcześniej ubiegał się o wyjazd na Eurowizję, jednak nieskutecznie. W 2010 wziął udział w cypryjskich preselekcjach z piosenką Goodbye, która pozwoliła mu zająć 3. miejsce. Ponownie próbował w 2015 z utworem Stone is a River ale ostatecznie znalazł się na 4. miejscu.

https://www.youtube.com/watch?v=I1fgPdrA3MA

W tym roku reprezentant Cypru został wybrany wewnętrznie. Hovig obiecał pracować dni i noce aby jak najlepiej przygotować się do wystąpienia na Eurowizji, na której zamierza się dobrze bawić. Utwór Gravity skomponował znany w świecie eurowizyjnym szwedzki kompozytor Tomas G:son.  O szczegółach wyboru pisaliśmy tutaj.

Na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube piosenka Gravity do 11.04 została wyświetlona 1 158 027 razy, przy czym otrzymała 15 337 “kciuków” w górę i “1 773” w dół, także śmiało można stwierdzić iż utwór przypadł do gustu słuchaczom.

Z kolei w aplikacji My Eurovision Scoreboard Hovig zajmuje 12. miejsce z liczbą 7222 punktów.

Przyjrzyjmy się teraz kilku wybranym komentarzom spod klipu:

Mike:

Mieszkańcy Cypru, słuchajcie! Wasz reprezentant wygra Eurowizję 2017, przygotujcie się na to! To prawdopodobnie najlepszy utwór Konkursu, doskonały i chwytliwy. 12 punktów z Irlandii dla Cypru!

Arminka:

Będę na Ciebie głosować Hovig, jesteś moim faworytem. Pozdrowienia z Armenii!

Tina:

Najlepsza piosenka na Eurowizji od lat! Do zobaczenia na Cyprze za rok!

Czas poznać opinie naszej redakcji o utworze!

Bartek:

Według mnie ta piosenka jest świetna. Nowoczesna i chwytliwa. Bardzo miło się jej słucha i łatwo wpada w ucho. Uważam, że udział na Eurowizji w Kijowie będzie dla Cypru w tym roku bardzo udany! Ocena końcowa 10/10

Tomasz:

Cypr – świetna propozycja. Idealna na dyskotekę czy na jakąś inną imprezę taneczną. Takie piosenki najbardziej lubię. Ocena końcowa 9/10
Timur:
Niby chwytliwa i fajna, przyjemna piosenka, ale nie podoba mi się. Piosenki w takim i podobnym stylu kiedyś do mnie przemawiały, ale od dawna to się już nie dzieje. Utwór jest radiowy co właśnie oznacza, że raczej podobać mi się nie będzie i tak właśnie jest w tym przypadku. Większości przypomina ona popularne “Human”. Propozycja z Cypru podobnie jak utwór Rag’n’Bone Mana, mi się nie podoba (a nawet bardziej). Ocena końcowa 0/10

(źródła: eurovision.tv; Daily Cyprus; The Sun; youtube.com)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *