Słuchem Redakcji: Cypr – Hovig – Gravity

Dzisiejszym bohaterem cyklu SłuchemRedakcji został reprezentant Cypru, czyli Hovig. Podczas Eurowizji 2017 wykona on swój utwór Gravity. Tym samym wokalista zajął 27. miejsce w rankingu redakcji INFE Poland. Jeżeli chcecie poznać bliżej historię Cypru na Eurowizji 2017, to zapraszamy do artykułu “Droga do Sztokholmu: Cypr”.

Hovig Demirjian to 28-letni wokalista urodzony w Nikozji na Cyprze, jednak jego pochodzenia można szukać w Armenii, gdzie również ma swoje korzenie. Był studentem marketingu ale szybko odkrył, że jego prawdziwym powołaniem jest muzyka. Zmienił kierunek na wokal. Jego pierwszym dużym sukcesem, było zajęcie 2 miejsca podczas festiwalu muzycznego w Larnace.

W 2009 wziął udział w drugiej edycji greckiego X-Factora. Gdzie pod opieką Nikosa Mouratidisa trafił do odcinków na żywo. Hovig zajął 7 miejsce, a podczas przygody w programie wykonywał piosenki m.in. Raya Charlsa (Unchain My Heart), Joe Cookera (With a little help from my Friends), i Robbiego Williamsa (Feel). Razem z Hovigiem, w tej edycji udział wzięły inne artystki, które zobaczyliśmy już wcześniej na Eurowizji w 2012 roku – Ivi Adamou w barwach Cypru oraz Eleftherię Eleftheriou, która reprezentowała Grecję.

Po X-Factorze wrócił na Cypr, gdzie nagrał wiele piosenek, które stały się bardzo popularne na wyspie, takich jak Ksana czy Ekho ya mena. Występował na koncertach międzynarodowych w Rosji, Grecji czy krajach Bliskiego Wschodu.

Artysta już wcześniej ubiegał się o wyjazd na Eurowizję, jednak nieskutecznie. W 2010 wziął udział w cypryjskich preselekcjach z piosenką Goodbye, która pozwoliła mu zająć 3. miejsce. Ponownie próbował w 2015 z utworem Stone is a River ale ostatecznie znalazł się na 4. miejscu.

https://www.youtube.com/watch?v=I1fgPdrA3MA

W tym roku reprezentant Cypru został wybrany wewnętrznie. Hovig obiecał pracować dni i noce aby jak najlepiej przygotować się do wystąpienia na Eurowizji, na której zamierza się dobrze bawić. Utwór Gravity skomponował znany w świecie eurowizyjnym szwedzki kompozytor Tomas G:son.  O szczegółach wyboru pisaliśmy tutaj.

Na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube piosenka Gravity do 11.04 została wyświetlona 1 158 027 razy, przy czym otrzymała 15 337 “kciuków” w górę i “1 773” w dół, także śmiało można stwierdzić iż utwór przypadł do gustu słuchaczom.

Z kolei w aplikacji My Eurovision Scoreboard Hovig zajmuje 12. miejsce z liczbą 7222 punktów.

Przyjrzyjmy się teraz kilku wybranym komentarzom spod klipu:

Mike:

Mieszkańcy Cypru, słuchajcie! Wasz reprezentant wygra Eurowizję 2017, przygotujcie się na to! To prawdopodobnie najlepszy utwór Konkursu, doskonały i chwytliwy. 12 punktów z Irlandii dla Cypru!

Arminka:

Będę na Ciebie głosować Hovig, jesteś moim faworytem. Pozdrowienia z Armenii!

Tina:

Najlepsza piosenka na Eurowizji od lat! Do zobaczenia na Cyprze za rok!

Czas poznać opinie naszej redakcji o utworze!

Bartek:

Według mnie ta piosenka jest świetna. Nowoczesna i chwytliwa. Bardzo miło się jej słucha i łatwo wpada w ucho. Uważam, że udział na Eurowizji w Kijowie będzie dla Cypru w tym roku bardzo udany! Ocena końcowa 10/10

Tomasz:

Cypr – świetna propozycja. Idealna na dyskotekę czy na jakąś inną imprezę taneczną. Takie piosenki najbardziej lubię. Ocena końcowa 9/10
Timur:
Niby chwytliwa i fajna, przyjemna piosenka, ale nie podoba mi się. Piosenki w takim i podobnym stylu kiedyś do mnie przemawiały, ale od dawna to się już nie dzieje. Utwór jest radiowy co właśnie oznacza, że raczej podobać mi się nie będzie i tak właśnie jest w tym przypadku. Większości przypomina ona popularne “Human”. Propozycja z Cypru podobnie jak utwór Rag’n’Bone Mana, mi się nie podoba (a nawet bardziej). Ocena końcowa 0/10

(źródła: eurovision.tv; Daily Cyprus; The Sun; youtube.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *