Słuchem Redakcji: Austria – Nathan Trent – Running On Air

Przyszedł czas na kolejne, 22. miejsce przedeurowizyjnego rankingu redakcji INFE Poland –  Słuchem Redakcji, w którym prezentujemy nasz własny top tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Dzisiaj weźmiemy na tapet Nathana Trenta, który podczas II półfinału zaprezentuje piosenkę Running On Air. Jeśli chcielibyście w krótkim czasie i przyjaznej formie zapoznać się z historią Austrii w Eurowizji, to zapraszamy do przeczytania artykułu z naszego zeszłorocznego cyklu “Droga do Sztokholmu: Austria“.

Nathan Trent, czyli tak naprawdę Nathanaele Koll to urodzony 4 kwietnia 1992 roku w Insbrucku austriacki wokalista. Jego matka jest Włoszką, a ojciec pochodzi z Austrii. W wieku trzech lat piosenkarz zaczął uczęszczać na lekcje wiolonczeli i pianina. Jako dziecko grał także w różnych produkcjach w Teatrze Narodowym w Insbrucku. Jako 11-latek zaczął pisać własne utwory i udoskonalać oraz rozwijać swój styl. Trent mówi płynnie po niemiecku, angielsku, włosku i francusku. W 2003 roku brał udział w dziewiątej edycji konkursu Kiddy Contest, w którym zajął 9. miejsce. W 2011 roku, jako członek grupy Boyz II Hot, startował w drugiej niemieckiej edycji programu X Factor. Zespołowi udało się wtedy zająć 11. miejsce. Po kilku nieudanych przygodach w talent shows w Austrii i Niemczech mężczyzna przeprowadził się do Wiednia, aby rozpocząć studia na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki właśnie w Wiedniu. Naukę zakończył z wyróżnieniem w 2016 roku. 18 czerwca ubiegłego roku Nathan Trent wydał swój debiutancki singiel Like It Is.

Ostatnim razem Austriacy zdecydowali się na preselekcje, jednak tym razem dokonano wyboru wewnętrznego. Ostatni wewnętrznych wybór był dla nich zwycięski. Za sprawą Conchity, wybranej właśnie wewnętrznie Austria po raz drugi zwyciężyła Konkurs. Podczas trwającego sezonu preselekcyjnego znalazł się na liście kadydatów do udziału w niemieckich preselekcjach Unser Song 2017. Po ogłoszeniu go reprezentantem Austrii musiał zostać z nich zdyskwfalifikowany. W wyborze reprezentanta telewizji ORF pomagał m.in. Christof Staub – ojciec Zoë (ESC 2016).

Czas na przedeurowizyjne statystki. Na dzień 16.04 utwór Running On Air uzbierał wyświetleń “kciuków” w górę oraz “kciuków” w dół. W rankingu escstats.com Nathan zajmuje 29. miejsce z 578 punktami,

natomiast w popularnej aplikacji My Eurovision Scoreboard Austria plasuje się na pozycji z punktami.

Sprawdźmy co o utworze sądzą internauci i fani Eurowizji:

András Takó:

Na prawdę to kocham! Piosenka sprawia, że czuję się dobrze, gdy tego słucham. Melodia jest przyjemna. ❤ Piosenkarz jest uśmiechnięty,a także śliczny. Myślę, że to jest perfekcyjne. Powodzenia Austrio! Będę na Was głosował! 😊

César Lovato:

Nie potrafię przestać słuchać tej piosenki😊😊 Dobra robota Austrio, w tym i zeszłym roku. 12 punktów z Hiszpanii 😃

Ariso Light:

Z jakiegoś powodu nie potrafię nie potrafię wyobrazić sobie jak będzie wyglądał występ na eurowizyjnej scenie.

Maxi Szabó:

Czy jestem złą osobą, która lubi tę piosenkę, bo on jest taki słodki?

Sprawdźmy co o propozycji z Austrii sądzą członkowie redakcji INFE Poland:

Timur:

No słabe to jest słabe… Piosenka niczym nie powala, nie zaskakuje, brakuje jej nawet do typowej radiówy. Nathan jest sympatyczny, ma przyjemny, ale tak samo raczej zwyczajny i typowy głos. Ocena końcowa 1/10

Bartek:

Austria – neutralna i miła dla ucha piosenka. Uważam, że może obronić ją jej prostota. Natan bardzo dobrze wypada podczas eurowizyjnych imprez, fajny utwór. Ocena końcowa 9,5/10

(źródła: eurovision.tv; wikipedia.org; fot.: nathantrent.com – ORF/Roman Zach-Kiesling; dominiquehammer.com)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *