Słuchem Redakcji – Białoruś – NAVIBAND – Story of My Life

Zapraszamy do kolejnego przystanku na naszej liście TOP – Słuchem Redakcji. Miejsce 25. zajmuje Białoruś. W Kijowie usłyszymy duet NAVIBAND, który opowie nam “Historię Swojego Życia”. Dla przypomnienia warto zajrzeć do jednego artykułu z cyklu “Droga do Sztokholmu: Białoruś” w którym opisywaliśmy historię tego kraju w konkursie Eurowizji. Zaczynamy!

W skład zespołu wchodzą Arciom Lukjanienka – wokalista, gitarzysta – urodzony 13 sierpnia 1992 roku w Hlybokaye oraz Ksienija Žuk – wokalistka, gra na keyboardzie – urodzona 21 grudnia 1991 roku w Mińsku.

Ich pierwsza piosenka Abdymi myane, została wydana latem 2013 roku, natomiast w 2014 roku wydali swój pierwszy album Soncam sahretyja.

Co ciekawe zespół NAVI startował już w selekcjach Eurofest w 2016 roku. Z piosenką Heta ziamla duet zakończył udział na 4. miejscu.

Słówko o tegorocznych selekcjach na Białorusi. Spośród zgłoszonych 67 piosenek jury wybrało (podczas przesłuchań na żywo odbywających się 30 października 2016) 13 utworów, które wzięły udział w finale selekcji. Finał odbył się 20 stycznia 2017 roku. NAVIBAND otrzymało w finale 3626 głosów od telewidzów (co przełożyło się na 6 dużych punktów) oraz “dwunastkę” od jury. Tym sposobem, to właśnie oni będą reprezentować Białoruś na Konkursie Eurowizji.

Na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube piosenka Historyja Majho Zyccia czy też jak kto woli Story of My Life uzbierała w dwóch odsłonach (występ z preselekcji i oficjalny teledysk) około 750 tys. wyświetleń, 15 tys. “kciuków” w górę i około 1,5 tys. w dół. W rankingu prowadzonym przez stronę escstats.com Białoruś zajmuje 20. miejsce z 802 punktami.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard NAVIBAND plasuje się na 24. lokacie z 5179 punktami na koncie.

Tradycyjnie poznajmy opinie użytkowników serwisu YouTube:

Jestem Włochem i muszę przyznać, nie wiem dużo o Białorusi. Niestety nie znam tekstu, ale naprawdę lubię tę muzykę i cały występ, który przekazuje emocje pomiędzy barierą językową i myślę ,że o to chodzi w Eurowizji. Dobra robota Białoruś!
Czy ktoś to zauważył?
Reprezentant z zeszłego roku: IVAN
IVAN napisane od tyłu: NAVI!!

Jestem Włochem… i niestety nie rozumiem ani jednego słowa z tej przepięknej piosenki… Ale to jest dla mnie jak narkotyk. Muszę słuchać tego przynajmniej raz dziennie. Powodzenia na Eurowizji.

No i na koniec – opinia redakcji INFE Poland:

Tomasz:

Kocham ten utwór niesamowicie. Jest taki pełen życia. Dodatkowo ten damsko-męski duet, świetnie się uzupełniają. No i wisienka na torcie – język. To zawsze na mnie działa, uwielbiam, jeśli piosenka jest w języku ojczystym. Ocena końcowa 10/10

 

Timur:
Fajna, skoczna, przyjemna, łatwa do zapamiętania. Takimi przymiotnikami określiłbym tegoroczną propozycję od naszych sąsiadów. Kolejnym plusem jest język białoruski. Utwór zwraca na siebie uwagę i pomimo ciągle powtarzanej frazy w refrenie nie można nazwać go płytkim, głupim i bez wyrazu jak to często przy takich kompozycjach bywa. Ocena końcowa 6,5/10
 (źródło: wikipedia.org; eurovision.tv)

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *