Scena w Kijowie już prawie gotowa!

Do pierwszego półfinału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji został już niecały miesiąc! Oznacza to, że w hali organizacji Konkursu – IEC (International Exhibition Centre) w Kijowie rozpoczęła się już budowa sceny, na której stanie 42 lub 43 uczestników.

Kilka dni temu budowę odwiedził wicepremier Vyacheslav Kyrylenko. Do jego wizyty dołączył producent wykonawcy Eurowizji Pavlo Hrytsak, kierownik produkcji Ola Melzig oraz producent Konkursu Christer Björkman.

Melzig ogłosił, że tegoroczna scena ważyć będzie 30 ton, a jej powierzchnia wyniesie 350 m2. Elementem charakterystycznym sceny ma być możliwość obniżania i podnoszenia platformy. Umożliwi to indywidualne dostosowanie ułożenia sceny do występu każdego z uczestników. Czas na kolejne liczby! Konstrukcja w Kijowie będzie miała 14 metrów wysokości, 70 metrów szerokości oraz 28 metrów głębokości. W hali zainstalowano 1800 różnych świateł oraz wszystkie niezbędne ekrany ledowe.

Przypomnijmy teraz kilka najważniejszych informacji o tegorocznej edycji Konkursu! Show odbędzie się 9 maja (I półfinał z udziałem Polski i Kasi Moś), 11 maja (II półfinał) i 13 maja (finał), a poprowadzi je trzech mężczyzn: Oleksander Skichko, Volodymyr Ostapchuk oraz Timur Miroshnychenko. Na scenie zobaczymy 42 lub 43 uczestników (udział Rosji jest nadal niepewny. Więcej możecie przeczytać tutaj). Wszystkich piosenek w ustalonej już kolejności możecie posłuchać tutaj. Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów, a chcielibyście znaleźć się w Kijowie i zobaczyć wszystkich reprezentantów, to możecie je nabyć tutaj. Zaopatrzyć się możecie także w różnego rodzaju gadżety. W eurowizyjnym sklepie znajdziecie m.in. kubki, winylowe płyty, koszulki, szaliki i flagi z barwami wszystkich państw oraz (co jest nowością!) mini eurowizyjne trofea! Na zakupy zapraszamy tutaj. Zachęcamy także do śledzenia naszego cyklu SłuchemRedakcji w którym codziennie w godzinach wieczornych pojawiają się kolejne miejsca redakcji INFE Poalnd. O tym kto zwycięży w naszym rankingu dowiemy się dopiero kilka dni przed Konkursem! Zapraszamy do śledzenia wszystkich najnowszych informacji dotyczących Eurowizji na naszej stronie i Facebooku – INFE Poland – Eurowizja.

(źródła: UA:Eurovision; ukrinform.net; eurovision.tv fot.: UA:Eurovision)

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *