Malta: Preselekcje zakończone, mamy artystę!

Po dwudniowych preselekcjach, Malta wczoraj wybrała swojego artystę na Eurowizję 2016 w Sztokholmie!

Reprezentantką Malty na Eurowizji zostaje Ira Losco, która już reprezentowała swój kraj na ESC w 2002 roku i zajęła bardzo wysokie 2 miejsce z utworem 7th Wonder. Ira w półfinale zaprezentowała dwie swoje piosenki, jako jedyna ze stawki, jednak zgodnie z zasadami tylko jedna z nich mogła przejść do finału. Udało się to utworowi Chameleon, który wygrał sobotni finał. Ciekawostką jest, że możemy nie usłyszeć go na szwedzkiej scenie, ponieważ Ira ma prawo do zmiany swojej piosenki konkursowej.

Faworytka w finale uzyskała 68 punktów, a najwyższe  noty przyznali jej zarówno widzowie jak i część jury, która podzieliła się na zwolenników Iry a Brooke, której Golden zdobył 58 punktów i drugie miejsce. Na ostatnim miejscu podium znalazł się niespodziewanie młodziutki Franklin Calleja z utworem Little Love.

Finał przebiegł dość sprawnie lecz zostaliśmy zasypani niezliczoną ilością reklam sponsorów i bardzo długimi Intervalami w wykonaniu Destiny, zwyciężczyni Eurowizji dla Dzieci w barwach Malty oraz Amber, reprezentantki Malty w Wiedniu.

Czy Ira powtórzy swój sukces z 2002 roku? Przekonamy się już za ok. 3 miesiące !

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *