Słuchem Redakcji: Czechy – Martina Bárta – My Turn

Dzisiaj przedstawiamy Wam, reprezentantkę Czech i jej propozycję na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie, która zajmuje 23. miejsce w topie redakcji INFE Poland. Więcej na temat historii Czech w Konkursie Eurowizji możecie przeczytać w naszym zeszłorocznym cyklu “Droga do Sztokholmu“.

Martina Bárta, to młoda wokalistka, ma 29 lat. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie pracuje aktualnie od 2011 roku. Ukończyła tamtejszy Uniwersytet Sztuk, na wydziale jazzu, ponadto gra na waltorni.

Martina nie jest popularna w Czechach. Nie ma też bogatej dyskografii, jednakże została wybrana wewnętrznie przez Czeską telewizję jako idealny kandydat do Konkursu Piosenki Eurowizji.
Wystąpi w 2. części 1. półfinału, który odbędzie się 11 maja 2017, w tym samym półfinale w którym startuje Polska reprezentantka Kasia Moś.

Jeśli chodzi o statystki na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube piosenka My Turn zdobyła 237 808 wyświetleń, oraz 3 230 “łapek” w górę, a 889 “łapek” w dół. Jak zawsze prezentujemy wybrane komentarze:

Mary Ana:

Czechy były na 28. miejscu w moim topie. Piosenka szła w górę w moim topie szybciej niż inne piosenki.

Closedfortoday:

Bardzo dobrze Czechy, zasługujecie na wszystkie moje punkty! Piękna piosenka! Najlepsze życzenia z Holandii!

It’s Joakim:

Znakomita piosenka, 12 punktów z Grecji♥

I’m fan of Dakota Johnson:

Film “Anthropoid” sprawił, że zakochałem się w waszym kraju i ludziach. Życzę wam dużo szczęścia. Pozdrowienia z Serbii.

Przechodząc do kolejnych statystyk, na stronie escstats.com, piosenka Czech zajmuje aktualnie 36. miejsce z łączną ilością 427 punktów. 

Natomiast na aplikacji My Eurovision Scoreboard Martina jest oczko wyżej, bo na 37. miejsce z 1577 punktami. 

A teraz czas na opinie osób z redakcji:

Dariusz:

Piosenka taka sobie, w porównaniu do zeszłorocznej to dno i 10 metrów mułu. Niestety sąsiedzi nie tędy droga.
Liczyłem że, po ich “sukcesie” awansowania do finału w końcu obiorą lepszą drogę i myślałem że i w tym roku zaprezentują utwór godny Eurowizji. Jak zawsze się zawiodłem. Ocena końcowa 2/10

Tomasz:

Czechy – przyjemna ballada z dość oryginalnym wokalem. Czasami i takie piosenki są potrzebne. Myślę że zasługuje na finał. Ocena końcowa 7/10

Bartek:

Po ubiegłorocznej Gabrieli moje oczekiwania co do Czech na Eurowizji znacznie skoczyły. Mogę śmiało powiedzieć ze się nie zawiodłem. Nie jest to tak świetna piosenka jak w zeszłym roku ale jest bardzo dobra. To skromna ballada, miła dla ucha, ciekawa. Obawiam się jednak, że w roku ballad może zostać niezauważona. Ocena końcowa 9/10

Timur:

Czeska propozycja jest naprawę niezła. Niby prosta, zwykła ballada, jednak jest w niej coś co sprawia, że naprawdę lubię tę piosenkę. Głos Martiny jest delikatny i przyjemny. Ocena końcowa 7,5/10

(źródła: wiwibloggs.com; eurovision.tv; youtube.com)

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *