Słuchem Redakcji: Szwajcaria – Timebelle – Apollo

W dzisiejszej odsłonie Słuchu Redakcji, przedstawiamy 20. miejsce w naszym TOP Eurowizji 2017. Przypadło ono dla reprezentacji Szwajcarii, czyli zespołowi Timebelle, który na kijowskiej scenie w maju wykona utwór Apollo. Nazwa zespołu pochodzi od Zytglogge, średniowiecznej wierzy w Bernie, ale odnosi się też do “pięknego czasu”, w którym został założony.

Grupa Timebelle została założona w 2010 roku,  przez pięciu studentów. Idealnie wpisuje się w tegoroczne hasło Celebrate Diversity! Śmiało można określić ją jako międzynarodową. W całej historii zespołu tylko dwóch członków pochodziło ze Szwajcarii. Niegdyś muzykami zespołu byli Serb- Rade Mijatović, grający na akordeonie, Szwajcar- Christoph Siegrist, gitarzysta  oraz pochodzący z Węgier grający na gitarze basowej Sándor Török. Obecnie Timebelle tworzą trzy osoby. Multiinstrumentalista z Rumunii Emanuel Daniel Andriescu, szwajcarski perkusista Samuel Forster, oraz wokalistka pochodzenia rumuńskiego Miruna Manescu. Wokalistka w swoim rodzimym kraju może być znana dzięki członkostwu w rumuńskim zespole Shava Muv.

Miruna ma 27 lat i z wykształcenia jest aktorką i oczywiście piosenkarką. Podczas Eurowizji chce wyrazić swoją miłość do sztuki. Prywatnie jest wielką miłośniczką czekolady. Emanuel gra na pianinie, a ponadto uczy gry na saksofonie i klarnecie. W Szwajcarii mieszka od 10 lat. Samuel, urodził się w Niemczech, ale cale życie spędza w Szwajcarii. Realizuje wszystkie swoje muzyczne pomysły z olbrzymim nakładem energii.

Zespół już wcześniej próbował swoich sił w preselekcjach do Eurowizji, jednak do tego roku bezskutecznie. W 2015 wystartowali z utworem Singing About Love. Przegrali tylko z Melanie Rene. W tym samym roku ukazał się ich pierwszy mini album Desperado. W tym roku ich piosenka Apollo uzyskała 43,88% poparcia telewidzów, dzięki czemu już w maju zobaczymy ich na Eurowizji. O szczegółach wyboru napisaliśmy tutaj. Utwór Apollo został skomponowany przez trio Dovas, którzy pracowali między innymi z uczestniczkami Melodifestivalen- Mariette i Jenifer Brown.

Utwór na oficjalnym kanale Eurowizji na Youtube został wyświetlony już 731 332 razy i przypadł do gustu fanom o czym świadczą statystyki. 11 001 kciuków w górę przy 781 kciuków skierowanych w dół. Użytkownicy tego serwisu również wypowiadają się przychylnie na temat piosenki.

AGGI D

Ta piosenka będzie albo niedoceniona, albo będzie sensacyjnym zwycięzcą.

Chocoxx Jarben

Jeżeli nie zakwalifikują się do finału, będzie to największa zbrodnia świata!

Adi

Szwajcaria jest moim numerem jeden! Powodzenia z Rumunii.

Flawlessx

Berno 2018! Ta piosenka jest świetna, ucałowania z Polski!

Czas sprawdzić jak  Szwajcaria radzi sobie w największych typowaniach przedeurowizyjnych. W rankingu organizowanym przez portal escstats.com obecnie znajduje się na 21 pozycji z liczbą punktów 1093. 7 osób wskazało Apollo jako swój ulubiony utwór.

Natomiast w aplikacji My Eurovision Scoreborad  utwór Apollo uzbierał 13965 co pozwala zajmować 9 miejsce w klasyfikacji.

A oto opinie naszej redakcji

Bartek

Bardzo dobry i pozytywny utwór. Szwajcaria nie zawiodła mnie w tym roku na Eurowizji i mam nadzieje że znajdzie to swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników. To może być też kandydat do ścisłego TOP 10! Wszystko będzie zależało od prezentacji piosenki na żywo. O wokal się nie martwię bo jest świetny. Powodzenia! Ocena 10/10

Timur

Dosyć przyjemny, wpadający w ucho radiowy numer. Jego charakter jest według zbliżony do propozycji z Niemiec. W moim top dokładnie w połowie, czyli na 21. miejscu. Ocena 6/10
Tomasz
Szwajcaria – jak dla mnie zbyt pospolita melodia. Ciekawy wokal i dość ładnie brzmi nie wiem czy to wystarczy na final. Ocena 6,5/10

(źródła: eurovision.tv, youtube, wikipedia)

Share

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *