Słuchem Redakcji: Łotwa – Triana Park – Line

Przyszedł czas na miejsce 19. w naszym niepowtarzalnym rankingu Słuchem Redakcji! Już od ponad trzech tygodni, prezentujemy Wam bliżej sylwetki tegorocznych reprezentantów. Dzisiaj czas na Łotwę, której reprezentantami, wraz z piosenką Line został zespół Triana Park. Więcej na temat historii samego państwa podczas Konkursu Piosenki Eurowizji przeczytacie w ubiegłorocznym cyklu “Droga do Sztokholmu: Łotwa“.

Łotwa, tytułowy bohater dzisiejszego artykułu, wybrała swojego przedstawiciela do Kijowa 26 lutego podczas popularnego show Supernova, pisaliśmy o tym TUTAJ, stworzonego specjalnie na potrzeby wyborów eurowizyjnych.

W skład zespołu wchodzą wokalista Agnese Rakovska, gitarzysta Artūrs Strautiņš perkusista Edgars Viļums i basista Kristaps Ērglis. Triana Park są preselekcyjnymi “wyjadaczami”, bowiem o tytuł reprezentanta walczyli już 6 raz, wcześniejsze ich propozycję niestety nie przyjmowały się na tyle aby wygrać, są dosyć kontrowersyjnym zespołem. W 2008 roku po raz pierwszy wystartowali w Łotweskich preselekcjach zajmując 4. miejsce (na 10 możliwcyh) z utworem Bye Bye.

2009 rok to kolejna propozycja zespołu Call Me Any Time You Need A Problem. Zespołowi udało się wtedy awansować do półfinału selekcji.

Następne lata 2010 – 8 miejsce, w 2011 zespół awansował z półfinału do drugiej szansy, jednak z powodu choroby wokalistki wycofał się z walki o finał.
W 2012 roku ponownie mimo przeciwności wcześniejszych lat, postanowili powalczyć o wyjazd na Eurowizję, byli blisko, bo w finale zajęli 6. miejsce.

Pora na garść statystyk! Na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest na YouTube piosenka zdobyła 7380 “łapek” w górę oraz 1222 “łapki” w dół, przy łącznej ilości wyświetleń 509 398.

Na stronie escstats.com Łotwa zajmuje aktualnie 23. miejsce z łączną ilością punktów 939, z czego aż 11 osób typuje Łotwę na pierwszym miejscu.

Odnośnie statystyk z My Eurovison Scoreboard, Triana Park zajmuje miejsce 17. z ilością punktów 6831, tuż za Polską 🙂

Poniżej wybrane komentarze internautów:

Nicko Germanotta Diamantis Del Rey:

Bardzo świeże, bardzo nowoczesne, bardzo 2017. Dziękuję Łotwo za trzy uwodzące lata. Jesteście w moim top 10.

Jorge FB:

Kocham taką Łotwę, 3 epickie lata z rzędu ❤🙌

George Austin Tay:

Jedno z kilku państw, które dokonały dobre wyboru w swoich narodowych preselekcjach.

Veronika ESC:

I ponownie Łotwa dostanie 12 punktów z Litwy 🙂

Jak sądzicie, czy Łotwa awansuje do finału Eurowizji, który odbędzie się 13 maja? Jak Wam się podoba tegoroczna propozycja?

Poniżej jak co dzień prezentujemy opinie naszej redakcji 🙂

Darek:

Łotwa ma coś w sobie, co kręci i sprawia że chce się tego słuchać, ale nie zbyt często bo szybko się może znudzić, przez co nie jestem pewien awansu w tym roku do wielkiego finału. Może cudem im się uda, ale żeby nie było to kosztem naszej Polskiej reprezentantki. Jednak fakt jest taki, że od Aminaty Łotwa wybiera dobre piosenki. Ocena końcowa 7/10

Bartek:

Odkąd Łotwa obrała na Eurowizji alternatywny kurs wyszło jej to na dobre. To już trzecia piosenka z rzędu, która jest na bardzo dobrym poziomie. Mam nadzieje, że zadbają o oprawę sceniczną, wtedy może być naprawdę świetnie. Co do samej piosenki to jest ona bardzo tajemnicza, a ta tajemniczość przyciąga. Bardzo dobry wybór Ocena końcowa 9,5/10

Timur:

To jest właśnie to czego na Eurowizji najbardziej szukam! Coś innego, oryginalnego, ale przypadającego do gustu większości! Moje największe oczekiwania wobec muzyki prezentowanej na Konkursie spełnia w 100% właśnie Łotwa. Piosenka porywa, jest po prostu inna i ciekawa. To trzeba czuć i nie ma co tu więcej gadać. Ocena końcowa 10/10

(źródła: trianapark.com; wiwibloggs.com; esctoday.com) 

About Dariusz Fry

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *