Słuchem Redakcji: Wielka Brytania – Lucie Jones – Never Give Up On You

Czas na kolejne miejsce w rankingu Słuchem Redakcji! Dzisiaj prezentujemy Wam 14. miejsce, które decyzją INFE Poland zajmuje Wielka Brytania, którą z piosenką Never Give Up On You reprezentuje Lucie Jones. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się nieco o dosyć długiej historii Zjednoczonego Królestwa, to zapraszamy do zapoznania się z artykułem z naszego zeszłorocznego cyklu “Słuchem Redakcji: Wielka Brytania“.

Lucie Bethan Jones urodziła się 20 marca 1991 roku w Pentyrch – małej wiosce w Walii. W 2007 roku służyła w Jamboree jako skaut. Była wtedy jedną z głównych wykonawczyń utworu Jambo – oficjalnej piosenki 21. zlotu skautów.

W 2009 roku Lucie wzięła udział w szóstej edycji programu X Factor. Dzięki wykonaniu piosenki I Will Always Love You udało jej się dotrzeć do kolejnych etapów i tak, aż do odcinków na żywo.

Z programem pożegnała się w piątym z dziesięciu nadawanych odcinków, za sprawą przegranej z dobrze Wam znanym duetem Jedward, który reprezentował Irlandię na Eurowizji w 2011 i 2012 roku. Co ciekawe, po wyeliminowaniu Jones z programu około tysiąca widzów skarżyło się stacji ITV. Twierdzili oni, że głosy zostały sfałszowane na korzyść duetu Jedward.

Po opuszczeniu programu Lucie Jones do Select Model Management i rozpoczęła karierę jako modelka. W maju 2010 roku Cameron Anthony Mackintosh wybrał ją do zagrania roli Cosette w West End – produkcji Les Misérables. We wrześniu tego samego roku została ogłoszona twarzą kampanii Wonderbra’s Full Effects. Również w 2010 roku Lucie pojawiła się w jednym z odcinków The Sarah Jane Adventures. Dziewczyna zagrała także rolę Victorii w musicalu American Psychow w teatrze Almeida.

W 2015 roku  utwór Lucie Jones został ścieżką dźwiękową Midsomer Murders. W marcu 2015 roku została odsadzona jako Molly  w chińskim tournee Ghost the Musicial, natomiast w kwietniu wcieliła się w rolę Emmy w spektaklu Like Me w teatrze The Waterloo East.

15 października 2015 roku ukazał się jej mini-album Believe, a rok później zagrała główną rolę Elle Woods w brytyjskiej trasie Legally Blonde, za którą otrzymała nagrodę DIMF. W tym samym roku odegrała rolę Maureen Johnson w brytyjskiej trasie RENT! The Musical.

Patrząc na biografię artystki można stwierdzić, że więcej wspólnego ma z modelingiem i aktorstwem, niż ze śpiewaniem. Jeśli chodzi o muzyczne dokonania Lucie to dwa lata temu wydała wspomniany wcześniej album Believe. Jednym z czterech wydanych singli jest The Ballad of Midsomer Country, który był ścieżką dźwiękową do wspomnianego wcześniej Midsomer Murders. Piosenkarka śpiewała walijski hymn narodowy na stadionie The Millennium i Twickenham. Dziewczynę można było także usłyszeń na stadionie Wembley. Wykonała wtedy God Save the Queen.

Lucie Jones pod koniec stycznia wygrała preselekcje Eurovision: You Decide. Wybór został dokonany metodą 50/50. Wpływ na wyniki mieli widzowie oraz ośmioosobowe jury. Jej konkursowy utwór Never Give Up On You został napisany przez Emmelie De Forest – zwyciężczynię Eurowizji z 2013 roku.

Po około dwóch miesiącach od zwycięstwa piosenka doczekała się tzw. “revampu” oraz oficjalnego teledysku.

Statystyki! Dwie wersje utworu uzbierały na dzień 24.04 uzbierały ponad milion wyświetleń na YouTubie, ponad 16 tys. “łapek” w górę i około 2 tys. w dół. Wielka Brytania w rankingu na stronie escstats.com zajmuje 12. miejsce z 1664 punktami.

W popularnej aplikacji My Eurovision Scoreboard Lucie Jones znajduje się na 12. pozycji z 8250 punktami na koncie.

Czas sprawdzić opinię internautów na temat utworu:

φαίη σαμπάνη:

Wielka Brytanio jesteś zwycięzcą

Paola Rodríguez:

Kocham tę piosenkę od pierwszego usłyszenia, ale teraz jest ona w moim top 3… Z Hiszpanii życzę Wam dużo szczęścia, Bedę szczerze szczęśliwa, jeśli Wielka Brytania wygra w tym roku ❤

jake scales:

To brzmi dużo lepiej na żywo

The MantGod:

Będę głosował na Wielką Brytanię. Łaski z Niemiec ❤ Kocham tę piosenkę 😍

A co o propozycji sądzą członkowie naszej redakcji INFE Poland?

Bartek:

Świetna piosenka, ale z utworem Emmelie de Forest nie może być inaczej. Bardzo podobają mi się zmiany dokonane po zwycięstwie Lucie w preselekcjach. Piosenka zyskuje bardzo dużo na wykonaniu live. Uważam, ze w tym roku Brytyjczycy zasługują na TOP 10. Ocena końcowa 10/10

Timur:

Piosenka nie jest cudowna, ale nie jest też zła. Ciężko jest mi ją ocenić. Nie wiem także jak poradzi sobie w Kijowie, a wszyscy wiemy które miejsca zajmuje Wielka Brytania 😉 Myślę jednak, że poradzi sobie nieco lepiej niż inni, ostatni reprezentanci, bo utwór na to zasługuje. Mocny, ciekawy głos, fajna, nowoczesna ballada. Ocena końcowa 5,5/10

Tomek:

Piosenka ładna. Lucie ma bardzo ładny i mocny głos. Osobiście uważam, że Wielka Brytania nie mogła wybrać lepiej. Piosenka jednak tak bardzo się nie wyróżnia, ale zobaczymy co się wydarzy. Ocena końcowa 7/10

(źródła: wikipedia.org; eurovision.tv; fot.: escbubble.com; bromleytimes.co.uk)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *