Słuchem Redakcji: Holandia – O’G3NE – Lights And Shadows

W kolejnym artykule z cyklu Słuchem Redakcji prezentujemy miejsce 15, naszego top’u. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej an temat historii Holandii w Eurowizji, to zapraszamy do naszego zeszłorocznego cyklu “Słuchem Redakcji: Holandia“.

Holandia w tym roku postawiła na zespół składający się z trzech sióstr: Lisy, Amy i Shelley. Lisa Vol urodziła się 21 czerwca 1994 roku, a Amy i Shelley Vol – 18 października 1995 roku. Wszystkie trzy urodziły się w Dordrecht, a wychowały w Fijnaart.

Przygodę z Eurowizją rozpoczęły wcześniej, bo w 2007 roku były reprezentantkami kraju podczas 5. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wyłonione zostały wówczas w formie popularnych eliminacji Junior Songfestival 2007. Konkurs odbywał się tego roku właśnie w Holandii w Rotterdamie, zaprezentowały utwór Adem in, adem uit. Dziewczyny wystąpiły jako dziesiąte w finale i zajęły ostatecznie jedenaste miejsce z 39 punktami na koncie.

W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta studyjna, zatytułowana 300%. W połowie października 2011 roku premierę miała druga płyta studyjna wokalistek zatytułowana Sweet 16, po tym czasie niestety nie wydały nic nowego aż do momentu wzięcia udziału w Holenderskiej edycji, The Voice of Holland. W 2014 roku wokalistki wystąpiły w eliminacjach pod nową nazwą – O’G3NE. Podczas przesłuchań w ciemno siostry zaśpiewał utwór Emotion z repertuaru Destiny’s Child  i zdobyły uznanie wszystkich jurorów, ostatecznie wybierając dołączenie do drużyny Marco Borsato. Dotarły do finału, który odbył się 19 grudnia i jako pierwszy zespół w historii edycji programu, wygrały go.
30 września 2016 roku ukazał się ich trzeci album studyjny zatytułowany We Got This, który dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej kupowanych płyt w Holandii.

W październiku 2016 roku, trio potwierdziło, że będzie reprezentowało Holandię w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie, natomiast w marcu 2017 opublikowana została piosenka Lights And Shadows.

Przyszedł czas na statystki 🙂 Na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest, dziewczyny mają 1 290 240 wyświetleń! Przy czym, 13 827 łapek w górę i aż 2 357 łapek w dół. Jeśli chodzi o kolejne statystki, na stronie escstats.com, O’G3NE zajmuje aktualnie 28. miejsce, z ilością 790 punktów!

a w przypadku aplikacji My Eurovision Scoreboard, Holandia zajmuje 26. miejsce z 5538 pkt.

 

Piosenka odbierana w europie jest stosunkowo dobrze co świadczą o tym pozytywne w większości komentarze. Kilka opinii z YouTube poniżej:

Siranush:

Pierwszy raz, gdy usłyszałam tę piosenkę za bardzo jej nie lubiłam, ale teraz rozpłakałam się w połowie utworu. A więc dobra robota O’g3ne?

Kelly:

Moment w którym ludzie uświadamiają, że oni naprawdę tak brzmią. Zero autotuna, niczego. Oglądając ich występ z The Voice of Holland, gdy śpiewały tak bardzo emocjonalnie. Ty będziesz zdumiony.

Deniman|Love subs :3:

Amsterdam 2018

 

Jak zawsze prezentujemy Wam również opinie osób z redakacji 🙂

Darek:

Piosenka wg. mnie jest ok, choć bardzo kojarzy mi się z wiedźmami jakimiś 😀 Ogólnie fanem ich nie jestem i myślę że niestety ale i w tym roku Holandii zabranie w finale, chociaż kto wie, Eurowizja bywa nieprzewidywalna!  Ocena końcowa 5,5/10 

Bartek:

Piosenka Holandii nie jest zła ale też nie wiem czym może się wyróżnić… w dodatku ich głosy mnie drażnią. W tym roku Holandia niestety dla mnie bez finału, a już cieszyłem się ze się na dobre odbudowali. Ocena końcowa 6/10

Timur:

Takiej charyzmy w jakimś utworze bardzo dawno nie słyszałem. One są po prostu wspaniałe! Pasują do siebie jak nic! W swoim utworze odnajdują się równie wspaniale! Nic dodać, nic ująć! Wszystko jest świetne! Ocena końcowa 8/10

A Wy co myślicie na temat tegorocznych reprezentantek Holandii? Z Czym najbardziej Wam się kojarzy utwór i jak myślicie które miejsce zajmie w Finale, zakładając że wyjdzie z półfinału? 🙂

(źródło: wiwibloggs.com; esctoday.com; youtube.com)

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *