Słuchem Redakcji: Holandia – O’G3NE – Lights And Shadows

W kolejnym artykule z cyklu Słuchem Redakcji prezentujemy miejsce 15, naszego top’u. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej an temat historii Holandii w Eurowizji, to zapraszamy do naszego zeszłorocznego cyklu “Słuchem Redakcji: Holandia“.

Holandia w tym roku postawiła na zespół składający się z trzech sióstr: Lisy, Amy i Shelley. Lisa Vol urodziła się 21 czerwca 1994 roku, a Amy i Shelley Vol – 18 października 1995 roku. Wszystkie trzy urodziły się w Dordrecht, a wychowały w Fijnaart.

Przygodę z Eurowizją rozpoczęły wcześniej, bo w 2007 roku były reprezentantkami kraju podczas 5. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wyłonione zostały wówczas w formie popularnych eliminacji Junior Songfestival 2007. Konkurs odbywał się tego roku właśnie w Holandii w Rotterdamie, zaprezentowały utwór Adem in, adem uit. Dziewczyny wystąpiły jako dziesiąte w finale i zajęły ostatecznie jedenaste miejsce z 39 punktami na koncie.

W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta studyjna, zatytułowana 300%. W połowie października 2011 roku premierę miała druga płyta studyjna wokalistek zatytułowana Sweet 16, po tym czasie niestety nie wydały nic nowego aż do momentu wzięcia udziału w Holenderskiej edycji, The Voice of Holland. W 2014 roku wokalistki wystąpiły w eliminacjach pod nową nazwą – O’G3NE. Podczas przesłuchań w ciemno siostry zaśpiewał utwór Emotion z repertuaru Destiny’s Child  i zdobyły uznanie wszystkich jurorów, ostatecznie wybierając dołączenie do drużyny Marco Borsato. Dotarły do finału, który odbył się 19 grudnia i jako pierwszy zespół w historii edycji programu, wygrały go.
30 września 2016 roku ukazał się ich trzeci album studyjny zatytułowany We Got This, który dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej kupowanych płyt w Holandii.

W październiku 2016 roku, trio potwierdziło, że będzie reprezentowało Holandię w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie, natomiast w marcu 2017 opublikowana została piosenka Lights And Shadows.

Przyszedł czas na statystki 🙂 Na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest, dziewczyny mają 1 290 240 wyświetleń! Przy czym, 13 827 łapek w górę i aż 2 357 łapek w dół. Jeśli chodzi o kolejne statystki, na stronie escstats.com, O’G3NE zajmuje aktualnie 28. miejsce, z ilością 790 punktów!

a w przypadku aplikacji My Eurovision Scoreboard, Holandia zajmuje 26. miejsce z 5538 pkt.

 

Piosenka odbierana w europie jest stosunkowo dobrze co świadczą o tym pozytywne w większości komentarze. Kilka opinii z YouTube poniżej:

Siranush:

Pierwszy raz, gdy usłyszałam tę piosenkę za bardzo jej nie lubiłam, ale teraz rozpłakałam się w połowie utworu. A więc dobra robota O’g3ne?

Kelly:

Moment w którym ludzie uświadamiają, że oni naprawdę tak brzmią. Zero autotuna, niczego. Oglądając ich występ z The Voice of Holland, gdy śpiewały tak bardzo emocjonalnie. Ty będziesz zdumiony.

Deniman|Love subs :3:

Amsterdam 2018

 

Jak zawsze prezentujemy Wam również opinie osób z redakacji 🙂

Darek:

Piosenka wg. mnie jest ok, choć bardzo kojarzy mi się z wiedźmami jakimiś 😀 Ogólnie fanem ich nie jestem i myślę że niestety ale i w tym roku Holandii zabranie w finale, chociaż kto wie, Eurowizja bywa nieprzewidywalna!  Ocena końcowa 5,5/10 

Bartek:

Piosenka Holandii nie jest zła ale też nie wiem czym może się wyróżnić… w dodatku ich głosy mnie drażnią. W tym roku Holandia niestety dla mnie bez finału, a już cieszyłem się ze się na dobre odbudowali. Ocena końcowa 6/10

Timur:

Takiej charyzmy w jakimś utworze bardzo dawno nie słyszałem. One są po prostu wspaniałe! Pasują do siebie jak nic! W swoim utworze odnajdują się równie wspaniale! Nic dodać, nic ująć! Wszystko jest świetne! Ocena końcowa 8/10

A Wy co myślicie na temat tegorocznych reprezentantek Holandii? Z Czym najbardziej Wam się kojarzy utwór i jak myślicie które miejsce zajmie w Finale, zakładając że wyjdzie z półfinału? 🙂

(źródło: wiwibloggs.com; esctoday.com; youtube.com)

About Dariusz Fry

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *