Litwa – 4 odcinek Eurovizijios za nami!

Sveiki, Eurovizijos gerbėjai!

Wczoraj ok. 23 zakończył się 4 odcinek litewskich selekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie, odcinek wygrał Donny Montell (zdjęcie po prawej).
donny-montell-600x335Zaraz za nim stawka układała się następująco:

bendri

 

 

 

 

 

 

Głównymi faworytami selekcji są Donny Montell (reprezentant Litwy podczas 57. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 roku, zajął 14. miejsce w finale) oraz Ruta Ščiogolevaite (zdjęcie poniżej)

pobrane

Jesteście ciekawi ich propozycji?

Rūta Ščiogolevaitė – United

Donny Montell – I’ve been waiting for this night

Niestety w dzisiejszym odcinku z selekcjami pożegnali się Behind the Moon oraz Alice Way.

Dla przypomnienia litewski konkurs podzielony jest na 8 odcinków, pół finał oraz finał który zaplanowany jest na 12 marca 2016! Łącznie zgłoszonych zostało 28 kandydatów do reprezentowania kraju w Sztokholmie. Z każdego odcinka dwóch artystów, którzy otrzymali najmniejsze oceny od jury i widzów, zostaną wyeliminowani.

Za tydzień 06 lutego odbędzie się 5 show o godzinie 20 który obejrzeć możecie TUTAJ.  Zaprezentowana zostanie druga grupa uczestników z utworami przygotowanymi przez litewskiego nadawcę telewizyjnego LRT.

Oglądaliście dzisiejszy show? Macie już swoich faworytów?

(źródła: lrt.lt; własne; eurovision.tv)

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *