Litwa – 4 odcinek Eurovizijios za nami!

Sveiki, Eurovizijos gerbėjai!

Wczoraj ok. 23 zakończył się 4 odcinek litewskich selekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie, odcinek wygrał Donny Montell (zdjęcie po prawej).
donny-montell-600x335Zaraz za nim stawka układała się następująco:

bendri

 

 

 

 

 

 

Głównymi faworytami selekcji są Donny Montell (reprezentant Litwy podczas 57. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 roku, zajął 14. miejsce w finale) oraz Ruta Ščiogolevaite (zdjęcie poniżej)

pobrane

Jesteście ciekawi ich propozycji?

Rūta Ščiogolevaitė – United

Donny Montell – I’ve been waiting for this night

Niestety w dzisiejszym odcinku z selekcjami pożegnali się Behind the Moon oraz Alice Way.

Dla przypomnienia litewski konkurs podzielony jest na 8 odcinków, pół finał oraz finał który zaplanowany jest na 12 marca 2016! Łącznie zgłoszonych zostało 28 kandydatów do reprezentowania kraju w Sztokholmie. Z każdego odcinka dwóch artystów, którzy otrzymali najmniejsze oceny od jury i widzów, zostaną wyeliminowani.

Za tydzień 06 lutego odbędzie się 5 show o godzinie 20 który obejrzeć możecie TUTAJ.  Zaprezentowana zostanie druga grupa uczestników z utworami przygotowanymi przez litewskiego nadawcę telewizyjnego LRT.

Oglądaliście dzisiejszy show? Macie już swoich faworytów?

(źródła: lrt.lt; własne; eurovision.tv)

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.