Centrum prasowe oraz Eurowizyjna Wioska już gotowe!

Na Ukrainę poza samymi artystami reprezentującymi swój kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie przybędzie ponad 1500 dziennikarzy z Ukrainy i reszty świata. Dodatkowo znajdzie się ponad 500 miejsc dla blogerów i fanów. Centrum prasowe, które mieści się w hali numer 1 w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym spełniać będzie wszystkie potrzebne warunki dla najbardziej wymagających gości. Do ich dyspozycji są między innymi centrum multimedialne, Wi-Fi oraz niezbędny sprzęt biurowy. Ponadto organizatorzy zapewniają część wypoczynkową z siecią restauracji i komfortową strefę kibica. Dla mediów będzie możliwy dostęp do specjalnych studiów nagraniowych i pokojów rozmów w celu przeprowadzenia relacji z wydarzenia czy wywiadów z artystami.

Źródło: NTU

Od 30 kwietnia do 3 maja odbywać się będą spotkania artystów z fanami i mediami, a od 4 do 13 maja miejsce mieć będą konferencje prasowe uczestników ze wszystkich krajów biorących udział w tegorocznej stawce.

Eurowizyjna Wioska znajduje się w centrum Kijowa w pobliżu stacji metra „Kreschatyk”.  Działać będzie ona od 4 do 14 maja w godzinach 12-22, a w dniach półfinałów i finału do końca ich trwania. Wejście do strefy jest darmowe, a fani będą mogli skorzystać z takich usług jak bary z jedzeniem, stoiska z kawą, czy oficjalny sklep Eurowizji. Jednak największą część zajmować będzie strefa fanów z sceną, na której będą występować ukraińscy artyści oraz pokazywane będą różne twórcze projekty. Ponadto obok wisieć będą wielkie ekrany LED, na których fani zbiorczo będą mogli oglądać półfinały oraz finały.

Źródło: NTU

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *