Słuchem Redakcji: Włochy – Francesco Gabbani – Occidentali’s Karma

Zanim poznacie lidera naszego TOP Słuchem redakcji, przed Wami prezentujemy miejsce numer dwa a mianowicie Francesco Gabbani, który będzie reprezentował Włochy z utworem “Occindentali’s Karma”. Jeśli jesteście ciekawi jak sobie radzili jego poprzednicy w konkursie to zachęcamy do zajrzenia do artykułu z cyklu “Droga do Sztokholmu: Włochy“.

Francisco Gabbani urodził się 9 września 1982 r. w Carrarze. Swoje początki muzyczne miał w 2009, kiedy to zaśpiewał razem z Mirą Leon utwór “Filodoro” Sam wydał singiel w 2011 r. pt: “Maldetto amore” Później, w 2013 r. wydał single “I dischi non si suonano” oraz “Clandestino” z debiutanckiego albumu Greaitist Iz. Album został wydany 27 maja 2014 r.

W 2016 r. wziął udział w festiwalu Sanremo z utworem “Amen” jako debiutant, a nawet udało mu się wygrać.Ta piosenka została ogłoszona singlem promującym jego drugi album Eternamante ora, wydanego 12 lutego 2016 r. Drugim singlem był utwór tytułowy “Eternamante ora” a trzecim “In equilibrio” W tym samym roku Francesco skomponował ścieżkę dźwiękową do komedii “Poveri ma ricci”. Piosenka nosi nazwę “Foglie al gelo”.

W tym roku Francesco powrócił do Sanremo, jednak już jako “Wielki Artysta” z utworem “Occindentali’s Karma”. Po przyjęciu oferty od telewizji Rai, Francesco na swoim profilu ogłosił, że 28 kwietnia 2017 r. będzie miała miejsce premiera trzeciego albumu studyjnego – Magellano. Oczywiście, album będzie zawierał jego konkursową propozyccję. Od 19 czerwca do 9 września będzie odbywać się trasa promocyjna tego albumu we Włoszech.

Piosenka od dnia premiery (17 marca 2017) na oficjalnym kanale eurowizyjnym uzbierała 1 340 043 wyświetleń, jednakże warto zaznaczyć, że chodzi tutaj o wersję “eurowizyjną” bo jego wersja pierwotna od dnia premiery (9 lutego 2017) uzbierała 108 876 457 wyświetleń. Absolutny rekordzista.

W rankingu escstats.com zajmuje pierwszą lokatę z ilością 5574 punktów.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard piosenka zajmuje również pierwsze miejsce z ilością 36704 punktów

Zobaczmy, co o niej sądzą użytkownicy serwisu Youtube.com:

To czas, aby ponownie Eurowizję wygrała piosenka nie w języku angielskim. Świetna melodia, głęboki tekst, niesamowita piosenka. Mój zwycięzca! 12 punktów z Filipin 🙂
Z pewnością będę głosować na tę piosenkę <3. 12 punktów z Polski~~!
Na początku myślałem, “Ta piosenka jest dobra. Za bardzo doceniana. Chorwacja jest lepsza” Teraz nie mogę przestać jej słuchać Pomóżcie. 12 punktów od USA. Dobra robota, Włochy! ❤
Tyle krajów to złe kopie  Adelle, Justina Timberlake’a, Muse, Sii, Roxette, Beyonce, i to jest oryginalna piosenka!!!
Czas na opinie naszej redakcji o tym utworze.
Dariusz

 Rewelacyjna propozycja Włoch w tym roku! Wlasnie takie piosenki uwielbiam najbardziej podczas Eurowizji. Wyrożnia sie spośród innych, energiczna i łatwo wprawia w dobry nastrój! Moj faworyt do wygrania tegorocznego Konkursu i bede bardzo szczesliwy jak tak sie stanie! Ocena 10/10

Tomasz

Podzielam zdanie mojego poprzednika. Momentalnie wpadła mi w ucho, no i w oko za sprawą występu na Sanremo (Małpiszon <3). No i oczywiście coś co zawsze uwielbiam, wiele razy o tym wspominałem, ale język inny niż angielski. Po prostu kocham <3 Moja “12” dla Włoch. Ocena 10/10

 

(źródła: wikipedia.org; eurovision.tv; fot.: ilmattino.it; metro.co.uk)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *