Słuchem Redakcji: Szwecja – Robin Bengtsson – I Can’t Go On

Tegoroczna propozycja Szwedów, otwiera TOP 3 rankingu Słuchem Redakcji! Już za 4 dni, będziemy mogli obejrzeć pierwszy półfinał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie, w którym wystąpi, m.in. Szwecja oraz Nasza Polska reprezentantka Kasia Moś. Tymczasem przybliżamy Wam opinie redakcji, statystki oraz ciekawostki na temat Robina Bengtssona. Jeśli chcecie, dowiedzieć się więcej na temat historii Szwecji podczas Eurowizji, zapraszamy do zeszłorocznego cyklu “Droga do Szokholmu: Szwecja.

Robin Bengtsson urodził się 27 kwietnia 1990 roku, ma syna Williama, rozpoczął swoją karierę biorąc udział w piątek edycji szwedzkiego Idola. Podczas przesłuchań zaśpiewał piosenkę Bridge Over Troubled Water duetu Simon & Garfunkel i przeszedł do etapu odcinków na żywo. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. W połowie 2009 roku piosenkarz podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Merion Music, pod której szyldem wydał swój pierwszy, autorski singiel Another Lover’s Gone. Utwór dotarł do ósmego miejsca krajowej listy przebojów.

W 2010 roku wziął udział w akcji Hjälp Haiti i nagrał charytatywny singiel Wake Up World. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. W tym samym roku Bengtsson wystąpił w jednym z odcinków szwedzko-skandynawskiej wersji programu Wipeout, w którym zajął ostatecznie drugie miejsce.

W listopadzie 2012 piosenkarz wydał swój nowy singiel – Cross the Universe. W 2013 roku zaśpiewał gościnnie w utworze Paper Cuts duetu G&G i Dave’a Darella. We wrześniu tego samego roku wydał swój kolejny solowy singiel – I Don’t Like to Wait.

W marcu 2014 roku ukazał się jego nowy singiel Fired nagrany razem z J-Sonem, który został wydany w formie EP-ki zawierającej studyjną wersję piosenki oraz jej pięć remiksów. W maju wydał swój drugi mini-album pt. Under My Skin. W październiku ukazał się jego kolejny singiel – Sleep on It, a w listopadzie – Nothing in Return.

 

Pod koniec listopada 2015 roku ogłoszono, że Bengtsson zakwalifikował się do stawki konkursowej krajowych eliminacji eurowizyjnych Melodifestivalen 2016, do których zgłosił się z piosenką Constellation Prize. 6 lutego 2016 roku wystąpił w pierwszym półfinale selekcji i awansował do finału.

Rok później został zakwalifikowany do Melodifesivalen 2017  z utworem I Can’t Go On. 18 lutego 2017 roku wystąpił w trzecim półfinale festiwalu i zakwalifikował się do finału, który odbył się 11 marca w Sztokholmie. W finale zajął pierwsze miejsce po zdobyciu 146 punktów (96 od jurorów i 50 od widzów), zostając tym samym reprezentantem Szwecji w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie.

Pora na garść statystyk! Oficjalne video na kanale Eurowizji na YouTubie ma aktualnie 3 856 750 mln wyświetleń, 31 554 “łapek” w górę, a 8 273 w dół. Jeśli chodzi o notowanie ze strony escstats.com, propozycja Szwedów zajmuje aktualnie 6. miejsce z łączną ilością punktów: 2471.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard Robin piastuje 5. miejsce z 20522 punktami.

 

Piosenka odbierana jest bardzo dobrze, poniżej wybrane komentarze:

India Thyra:

Dlaczego Szwecja co rok jest bardzo dobra! Powodzenia z Anglii ❤️

ESC ALB:

Szaleje na punkcie tej piosenki i kocham jego głos i piosenkę. Mam nadzieję, że to wygra, będę głosować na to w półfinale i finale.

Vladimir Mihov:

Bardzo dobra piosenka i występ. Gratulacje Szwecjo. Pozdrowienia z Bułgarii i 12 punktów

Marcin Sz:

12 punktów z Polski! Powodzenia!

Poniżej prezentujemy również opinie osób z redakcji INFE Poland:

Tomek: 

Bardzo fajna propozycja. Bardzo uzależniająca. Typowa radiówka ale wpada w ucho. Do tego ten występ sceniczny. Będzie wysoko. Ocena końcowa 9,5/10

Karol: 

Tegoroczna propozycja Szwecji jest bardzo bardzo średnia. Praktycznie nic nowego do konkursu nie wprowadza jako typowa szwedzka radiówka. Naprawdę bardzo zawiodłem się w tym roku na Szwedach, gdyż powinna wygrać Loreen. “Statements” jest niesamowicie emocjonalne i z przesłaniem w przeciwieństwie do “I Can’t Go On”. Chociaż czuję, że nie wygra to może być wysoko, co mnie niestety martwi. Ocena końcowa 4/10

Darek:

Piosenka Robina bardzo mi się podoba, chociaż bardzo żałuje że występ podczas prób nie różni się niczym z tego podczas “Melodifestivalen”. Wpada w ucho, można potańczyć i pośpiewać także jak najbardziej odpowiednia na Eurowizję 🙂 Ocena końcowa 8,5/10 

Bartek:

Szwecja – tutaj widać inspiracje zeszłorocznym gościem Eurowizji – Justinem Timberlakiem. Widać, że Robin wzoruje się na jego stylu. Co do samej piosenki to uważam, że jest to świetny utwór, który będzie podbijał top listy. Ocena końcowa 10/10

Timur:

Przy takim dużym wyborze lepszych piosenek w tegorocznych preselekcjach, wybrano kolejną, typową, nudną radiówkę. W finale “Melfestu” miałem około 9 faworytów przy 12 uczestnikach co jest dużo. Nie wspomnę już o Loreen, której w finale zabrakło. Chyba musimy się przyzwyczaić, że Szwecja będzie wystawiać typowe radiówki i pasować się bardzo wysoko. W tym roku Szwecja w okolicach 30. miejsca u mnie. Ocena końcowa 3/10

(źródła: wiwibloggs.com; esctoday.com; youtube.com)

About Dariusz Fry

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *